Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez Aleksandra » 08 Lut 2011 09:49

nikita napisał(a): farmaceuci mówią że studia ich trwają 5,5 lub nawet ostatnio słyszałam że prawie 6 lat.

Ale to chyba najbardziej zależy od tego, ile kto czasu poświeca na "studiowanie" :lol:
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez halina » 08 Lut 2011 10:11

Moja córka kończy w tym roku farmację.Studia trwają 5 lat + pół roku stażu bezpłatnego w ramach studiów czyli 5,5 roku o ile ktoś solidnie się uczy zaliczając wszystkie przedmioty.Właśnie teraz przygotowuje się do ostatniego egzaminu ,widujemy sie tylko na posiłkach.Od rana do wieczora nauka .Już jej nerwy puszczają bo to podobno najtrudniejszy z egzaminów.
Ostatnio edytowany przez halina, 08 Lut 2011 10:12, edytowano w sumie 1 raz
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez beata » 08 Lut 2011 10:13

Prawda jest taka, że zawód nasz stoi na rozdrożu.........należy likwidować przyczynę tej sytuacji ,a nie skutki jakie teraz są obecne na rynku pracy......Post Aleksandry jasno to opisuje........jeśli związek ma jakikolwiek możliwości w zaprzestaniu tworzenia się kolejnych ,,wylęgarni,,młodych techników......w przyszłości wykorzystywanych przez pracodawcę...to powinien to wykorzystać i głośno wyrazić swoje zadanie.....Techników przybywa w zastraszającym tępię i to w różnych egzotycznych szkółkach......kondycja aptek nie napawa optymizmem.....prace tracą wieloletni technicy.....to jaka jest przyszłość młodego technika stażysty. :?: .....dla którego należy poświęcić dużo i to bardzo duży czasu aby mógł w przyszłości wykonywać ten zawód........Apteki maja swoje problemy......i wybierają technika przeprowadzając ,,selekcje,,i wcale się im nie dziwie......Przyznajcie się bez bicia :) właściciele punktów aptecznych ......jakiego przyjmiecie pracownika i będziecie płacić niemałe pieniądze....za technika znającego pracę.....czy będziecie dodatkowo uczyć przez dłuższy czas nowicjusza zawodowego .....nie mając z niego żadnego pożytku ..... :?:
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez Aleksandra » 08 Lut 2011 10:57

Sorry Beata-skasowałam tamtego posta(powiem Ci że stresuję się dniem dzisiejszym i mam lekka głupawkę-kto czyta to co ostnio wypisuję nie zaprzeczy :lol: )
Chodziło mi o to ,że problemy ze znaleziemiem stazu wynikaja z "przesycenia rynku" i wprowadzenie bezpłatnego stażu wcale nie musi pomóc absolwentom.
Jeśli pracodawca "zatrudni" stażystę tylko z tego względu że nie musi mu płacić ,to i tak po skończeniu stażu nie podpisze z nim umowy tylko wspomoże
sie kolejnym stażystą...skrócenie stażu zaś ,daje pretekst NIA do ograniczania uprawnień ....
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez halina » 08 Lut 2011 11:20

Beato,masz rację,ZZTF powinien zaprotestować przeciwko tworzeniu następnych szkół dwuletnich a skupić się na tym aby powstawały licencjaty i kursy dokształcające dla osób z wieloletnim stażem.To jedyna droga do podniesienia naszego prestiżu zawodowego.
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez beata » 08 Lut 2011 13:44

asentra napisał(a):Witam wszystkich :)

Rozumiem te ataki Was wszystkich, ale czy doczytaliście jakie rozwiązanie preferuje ZZTF RP?

Włączenie stażu do okresu nauki w studium farmaceutycznym !

Niech staż po prostu będzie bezpłatny i trwa 12 m-cy.

Moi mili, nie odbieracie niemal każdego dnia e-maili lub telefonów od absolwentów i szkół z prawdziwego zdarzenia, i tych nielubianych przez Was i przeze mnie "sobotnio-niedzielnych" z pytaniem : "Jak powinna wyglądać umowa o wolontariat?" albo "Czy na stażu można pracować na umowę zlecenie?" Czy też "Odbyłam staż z PUP-u 6 miesięcy, nie mogę go ukończyć, bo nikt nie chce zatrudnić stażysty..." wreszcie "Apteka zaproponowała mi odbycie stażu, za który ja mam płacić 300zł miesięcznie!"
Odbycie stażu jest problemem, nie tylko z powodu namnożenia się szkółek niedzielnych, ale ze względu na zwykłe wykorzystywanie stażystów, które trwa 2 lata.
Czy teraz zgodzicie się ze mną, że staż powinien być bezpłatny, trwać 12 m-cy i być włączony w tok nauki?
Prawdziwa szkoła, nieprawdaż, co Wy na to?

Pozdrawiam, Dominik Żyro

Takie zachowania pracodawców mnie osobiście nie dziwią........tak było przed laty ...jest i będzie......w latach 90-ych...kiedy nastąpił bum prywatyzacyjny aptek....nas techników było niewielu w stosunku do obecnych warunków i mój przyszły pracodawca przedstawił 12 punktów pod którymi miałam się podpisać ,aby rozpocząć przyszłą pracę po stażu (byłam już matką sześciomiesięcznego synka).....a jednym z tych punktów było zapewnienie że w okresie kilku najbliższych lat nie zajdę w ciążę z drugim dzieckiem....i umowa oczywiście nie na pełny etat.(nadmienię tylko że nie mogłam wykonać telefonu do przyjaciela ,bo pana Dominika jeszcze wtedy nie było ;) .....dzisiaj każda techniczka poszłaby do sądu z taka umową.......Młodzieży nie chować głowy w piasek ......nie rozczulać się nad sobą.....
Ostatnio edytowany przez beata 08 Lut 2011 20:25, edytowano w sumie 3 razy
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez Aleksandra » 08 Lut 2011 14:21

Szczerze ...to nie zazdroszczę młodzieży..
Szkółek przybywa,aptek w wyniku działania nowej ustawy refundacyjnej zacznie ubywać.
Powszechnym stanie się zjawisko terminowania(płacenia peacodawcy za możliwość odbycia stażu) a potem... kariera bezrobotnego..lub praca za marne grosze.
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Technicy farmaceutyczni chcą krótszego stażu

Postprzez rumianek » 08 Lut 2011 14:27

Powiem wam tyle że w Urzędach Pracy nie ma już pieniędzy na staże , prace interwencyjne i tym podobne ...pracodawca albo będzie nas ubezpieczał i płacił albo nie . Będzie bardzo trudno dostać się na staż.
rumianek
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 Lis 2010 16:56

Poprzednia

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron