Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Kontakt

Dyskusje na temat działań w obronie punktów aptecznych

Moderator: Joozeek

Kontakt

Postprzez Paweł » 19 Wrz 2009 09:15

Prosimy w tym temacie umieszczanie danych umożliwiających kontakt.
Mój numer telefonu 695-294-600
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Kontakt

Postprzez PiotrS » 19 Wrz 2009 10:13

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam email
PiotrS
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 Wrz 2009 10:11

Re: Kontakt

Postprzez Olinka » 19 Wrz 2009 10:16

Jestem za!
Olinka
 

Re: Kontakt

Postprzez halina » 22 Wrz 2009 17:02

Trzeba koniecznie coś postanowić w sprawie listy leków dla Punktów Apt.Może są jakieś propozycje?Czy ktoś kontaktował się z prezes Stoważyszenia magistrów i techników panią Krystyną Gniadek? Czy ona coś robi w tej sprawie?
Ostatnio edytowany przez halina, 28 Wrz 2009 07:15, edytowano w sumie 1 raz
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

TERMIN SPOTKANIA sobota

Postprzez Paweł » 24 Wrz 2009 18:04

USTALILIŚMY WSTĘPNIE TERMIN SPOTKANIA sobota godzina18 miejsce Warszawa.
Dokładnie gdzie musimy jeszcze ustalić.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Kontakt

Postprzez cobresca » 26 Wrz 2009 16:07

Nie rozumiem dlaczego z nami sie w ten sposób postepuje.rozporzadzenie weszło w życie 11 wrzesnia a ja sie o tym dowiaduję dzisiaj.co dzień wchodze na strone izby aptekarskiej i niczego takiego nie znalazłam,I co sie dzieje ze stroną zztf????????????? Co robią Panowie Żyro i Pardej, co na to Pani Gniadek?Ja nie jestem jasnowidzem i nie mam zielonego pojecia gdzie jeszcze powinnam szukac nowych wiadomości na temat PA..JESTEM POTWORNIE ZŁA NA CAŁE TO ZAMIESZANIE,NIKT NIC NIE WIE?????????...,,czekam tylko jak przyjdzie nadzór i zamknie mi punkt bo wiadomosci z ministerstwa dochodza z miesiecznym opóznieniem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cobresca
 
Posty: 338
Rejestracja: 26 Wrz 2009 15:32

Re: Kontakt

Postprzez technik » 27 Wrz 2009 12:39

cobresco , jak będziesz tylko czekać to faktycznie nadzór zamknie ci punkt apteczny, zresztą nie tylko tobie ale i wszystkim innym też, dlatego musimy się zjednoczyć i działać wszyscy , bo inaczej nic z tego dobrego dla nas nie wyniknie
technik
 

Re: Kontakt

Postprzez KORYNA » 27 Wrz 2009 16:37

dziekujemy bardzo za sobotnie spotkanie,myślę ze coś nowego z tego się urodzi pozdrawiamy
KORYNA
 
Posty: 520
Rejestracja: 27 Wrz 2009 16:23

Re: Kontakt

Postprzez Urszula » 28 Wrz 2009 18:26

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 11.09.2009r. podobnie jak wcześniejsze z dnia 2.02.2009r. wydane zostało li tylko z delegacji art.73ust.3 pkt 1 prawa farmaceutycznego. Poprzednio obowiązujące rozporządzenia wydawane także na podstawie art.73 ust.3 pkt 2 zawierały załącznik- wykaz produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w punktach aptecznych , określajacy je na zasadzie wyłączenia " z wyjątkiem" ( wykaz negatywny).
Ostatnie rozporządzenie jest " niekonstytucyjne" co najmniej z dwóch przyczyn:
1. Jeśli wskazane kryteria mają określać wykaz produktów dopuszczonych do obrotu - to jest to sprzeczne z zapisem w ustawie w art.73 ust.5 - prawo farmaceutyczne, bowiem wykazy aktualizuje się co 12 miesięcy, a więc nie częściej.
2. art.73 ust.3 prawa farmaceutycznego opoważnia Ministra do określenia kryteriów klasyfikacji i wykazów. Odniesienie się do Farmakopei Polskiej jest w istocie bezprawnym przekazaniem kompetencji kolegium redakcyjnemu Farmakopei, jej zmiany automatycznie powodowałyby zmiany kryteriów i wykazu.
Sugeruję bezzwłoczne wystąpienie do Ministra Zdrowia o bezzwłoczną interpretację rozporządzenia z rozważeniem jego zmiany . Wskazanym byłoby powołać się
na niepowetowane szkody majątkowe dla prowadzących punkty apteczne i możliwą dowolność interpretacji przez Inspektorów Farmaceutycznych, NFOZ i hurtownie. Sądzę , że należy podkreślić , że w opracowaniu jest skarga do Trybunału Konstytucyjnego ze wskazanych wyżej pwoodów oraz naruszenie przez Ministra zasad porządnej legislacji. Pismo - póki co- winno być skierowane przez Zarząd Stowarzyszenia i Związki Zawodowe.
Co do znanej "niechęci" Ministerstwa odpowiadania na kierowane do niego pisma i żądania informacji - można skorzystać z zapisów w art. 54 ust.1 i art.61 Konstytucji RP oraz powołać się na ustawę z dnia 6.09.2001r. o dostępie do informacji publicznej ( Dz U z 2001 r nr 112 poz.1198 z późn. zm.)
Maciej Wiktorzak adw.
Urszula
 

Re: Kontakt

Postprzez beata » 28 Wrz 2009 20:28

tel. kont.0774193310 0601339013
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Następna

Wróć do DYSKUSJA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron