Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Joozeek » 22 Sie 2014 10:05

EwaBo napisał(a):... koledzy moi to banda idiotów widząca tylko czubek własnego nosa. Kiedy wspominałem i o zagrożeniu jakie niesie likwidacja kierunku oraz prace komisji sejmowej nad uprawnieniami technika większość mnie olała a kilku popukało się w czoło ze stwierdzeniem - a co oni bez nas zrobią. Ręce mi opadły i stwierdziłem, że chyba tylko właściciele PA (Nasza IGWPAiA) musimy walczyć bo reszta to nieprzytomne barany (nie obrażam wszystkich ale bynajmniej tych z którymi miałem kontakt)


Zgadzam się w 100 % ! do tego najmłodsi adepci tej sztuki "wyżej srają niż dupe mają" - szkoda że wkrótce ktoś im kubeł zimnej wody na te puste łby wyleje i w żółty mundurek ubierze... bez urazy ale jest jak jest.

Pozdrowił...
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez halina » 22 Sie 2014 10:33

I racja.Reszta techników oprzytomnieje jak im się w aptekach dobiorą do .... :x
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Frania » 22 Sie 2014 14:29

Żółty fartuszek dla podawacza leków magistrowi w aptece od razu się odróżni że to ten słabo wykształcony,Punktów Aptecznych już nie będzie ,i nikt się głośno nie odezwie że ci w żółtych mundurkach nabyli kiedyś uprawnienia do samodzielnego wydawania leków.Kierownik apteki będzie musiał podpisać rękojmię że odpowiada za wydane przez techników leki i z automatu przestaną wydawać.Sieciówki znikną tak szybko jak się pojawiły bo na technikach zarabiają.A apteki będą tylko dla swoich z izby aptekarskiej no i do każdego magistra po jednym żółtym służącym.
Frania
 
Posty: 93
Rejestracja: 05 Lis 2009 10:13

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Angelo » 22 Sie 2014 17:34

Odpowiedzcie mi na jedno pytanie (tylko proszę bez złośliwości, bo i pytam bez takowej, chcę po prostu coś zrozumieć): zakładając czysto hipotetycznie, że jutro MEN informuje, że plany wygaszenia kierunku odchodzą w niebyt, to czy wówczas Wasze opinie o przyszłości pracy w tym zawodzie będą tak samo negatywne?
Angelo
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 Sie 2014 18:57

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Józek » 22 Sie 2014 18:14

Tak do końca nie rozumiem czego tu bronić ? Zawodu, w którym niedługo będzie się zarabiać najniższą krajową ? Bronić interesów pracodawców sieciowych, a może bronić interesów właścicieli szkół zawodowych ? Kiedyś technik farmaceutyczny to był ktoś - GOŚĆ, teraz wyzywacie się od baranów.

Jakoś technikom analityki medycznej uprawnień nikt nie zabrał, ba, dalej mogą pracować na samodzielnych stanowiskach - punktach pobrań. Felczerom - mimo zakończenia kształcenia prawie pół wieku temu dalej przysługują ówczesne uprawnienia.
Nie kończmy kształcenia, ktoś krzyknie - ok niech będzie więcej techników, ale niech mają realną szansę zatrudnienia. Ilu jest teraz bezrobotnych (podpowiem 2000)? Ilu jest bezrobotnych niezarejestrowanych w zawodzie ? Ilu trzeba do tego doliczyć stażystów ?
Angelo - perspektywa dla faceta technika jest raczej kiepska, rodziny za psie pieniądze nie utrzymasz, sorry.
Józek
 
Posty: 14
Rejestracja: 28 Maj 2012 10:37

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Józek » 22 Sie 2014 18:19

Pani Aleksandro - więcej pokory. Nie ja mam problem z interpretacją przepisów i zwrotem refundacji, mimo to życzę powodzenia w walce z systemem i skutecznych odwołań. W przypadku przekonania o słuszności swoich racji zawsze pozostaje droga sądowa...
Józek
 
Posty: 14
Rejestracja: 28 Maj 2012 10:37

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez EwaBo » 22 Sie 2014 19:38

Witam! Ja uważam, że możemy prowadzić konstruktywne dyskusje ale nie dzielmy własnych szeregów. Wystarczy, że nie ma z nami techników pracujących w aptekach. Bardzo zaciekawiło mnie to co napisała Pani Frania. Owszem do takiego założenia zmierza Izba Aptekarska. Tylko odpowiedzcie mi na jedno pytanie: Gdyby miały pozostać apteki "Izby aptekarskiej" jak wyobrażacie sobie zaspokojenie potrzeb społeczeństwa w dostępność do lekarstw przez te apteki na dodatek z jednym służebnym technikiem? Może źle to pojmuję ale w jednej z moich okolicznych miejscowości są 4 apteki. Trzy z nich to apteki "nieizbowe" a jedna mgr farmacji. Próbowałem ustalić ilu pacjentów mają w sumie te apteki dziennie. Średnio wyszło mi 500 dziennie. Odpowiedzcie uczciwie na pytanie: czy wyobrażanie sobie starszego mgr farmacji z podawaczem (służebnym technikiem) odsługujących 500 osób dziennie w aptece z 1 okienkiem? Ja nie. Owszem zawsze można to skrytykować ale moje (być może głupie dla Was) zdanie jest takie, że może punkty zniszczą, techników zdegradują ale ilości aptek ogólnodostępnych (tych, których właścicielami nie są magistrzy farm.) tak łatwo nie zlikwidują.
EwaBo
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Paź 2009 12:44

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Frania » 25 Sie 2014 12:27

Na pewno sobie poradzą ,kilku magistrów -kilka okienek.Kolejki czemu nie wreszcie będą mogli konkretnie zarobić.
Wiem że przedstawiam najgorszą wersję ,ale oni nad nią cały czas pracują.A my wszyscy technicy myślimy że jakoś to będzie.
Frania
 
Posty: 93
Rejestracja: 05 Lis 2009 10:13

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez halina » 25 Sie 2014 13:21

Technicy nadal będą pracować w aptekach,na hasło magistra.Przecież w aptekach przez cały czas łamane jest prawo.Są apteki gdzie sprzedaje nawet żona magistra , która jest nauczycielką,sprzedaje pani , która nie jest technikiem, ale przez wiele lat była kasjerką w aptece, a ile jest aptek , gdzie są tylko technicy a magister na papierze. :?: Będzie nadal łamane prawo Kucharewicz będzie siedział cicho razem z innymi magistrami bo oni z tego mają tylko korzyści.o to im chodzi aby technik był sługą w aptece ale takim , który zastąpi magistra za psie pieniądze.
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Aleksandra » 25 Sie 2014 13:30

Józek napisał(a):Pani Aleksandro - więcej pokory. Nie ja mam problem z interpretacją przepisów i zwrotem refundacji, mimo to życzę powodzenia w walce z systemem i skutecznych odwołań. W przypadku przekonania o słuszności swoich racji zawsze pozostaje droga sądowa...


Panie Józku..
Jesli komuś z nas potrzeba pokory , to myslę , że bedzie to osoba która pomimo braku znajomosci przepisów podważa tu zdanie innych ..
Ja osobiscie problemów z konrolą nie miałam i myślę że dobrze interpretuje przepisy , jednak oburza mie brak znajomości
przepisów u kontrolujacych punkty w niektórych rejonach kraju i bezpodstawne cofanie refundacji gry zgodnie z prawem nie ma podstaw do takiego traktowania.
Preparaty z formoterolem mogły być wydawane w P.A. do 14.04.2010
zaś z salmeterolem do 18.05.2011 i nie ma znaczenia czy wydawał je technik czy magister.
Jeśli w końcu raczy Pan zapoznać się z odpowiednimi rozporządzeniami zrozumie Pan dlaczego.
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron