Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez ZrobieZamieszanie » 17 Mar 2014 16:34

Witam,
Mam dylemat, nie wiem w co wierzyć komu ufać.
Jestem na drugim semestrze technika farmac. ostatnio nasza pani Mgr prowadząca zajęcia powiedziała nam, że jest już napisana ustawa dot likwidacji naszego kierunku i że jest to z korzyścią dla nas, bowiem będziemy mogli podnosić nasze kwalfikacje jak np. pielęgnarki. Czy jest jakakolwiek SZANSA, że tak będzie?? I czy faktycznie bedziemy mieli z tego jakieś profity??
Paulina K.

(możę gdzies jest taki wątek, to z góry przepraszam, ale znalazłam tylko rozmwy sprzed lat)
ZrobieZamieszanie
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 Mar 2014 16:24

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Paweł » 18 Mar 2014 18:54

Tego typu opowieść zakwalifikowałbym do typu "słuchy z naszej izby Aptekarskiej"
W żadnym projekcie ustaw (oficjalnie udostępnionych) nie ma w tej chwili likwidacji kształcenia techników
Jednak jest to oczywiście stały element informacji z izby aptekarskiej.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Joozeek » 18 Mar 2014 22:01

Jest tylko taki mały problem - kto będzie się zajmował "czarną robotą" w aptece ? Pan/Pani magister ? (a może sprzątaczka ?)

Po za tym jak wiecie za pierwszym stołem stoi zazwyczaj technik ... bo mgr zajmuje się ważniejszymi sprawami...o ile jest w ogóle w aptece... :lol:

...w sumie dla magistrów pozbycie się technika to będzie jak"samobójstwo" !!!

Pozdrawiam ! ;)
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez ZrobieZamieszanie » 19 Mar 2014 10:18

Jestem coraz bardziej załamana tym kierunkiem, czytam tylko negatywne opinie, są w ogóle jakieś plusy bycia technikiem farmac.?
Jakie jeszcze prace może podjąć technik farmaceutyczny? Jestem mgr inż Biotechnologii może jakoś da się to powiązać? Licze na jakieś podpowiedzi :) bo popadam już w depreche
ZrobieZamieszanie
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 Mar 2014 16:24

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez elunia » 22 Cze 2014 16:04

Wielkie podziękowania dla Dominika Żyro reprezentującego ZZTF RP oraz Pawła Klimczaka reprezentującego IGWPAiA za ich zaangażowanie i protest w sprawie wygaszenia zawodu technika farmaceutycznego (przy okazji szkalowania naszego zawodu) proponowaną przez Ministerstwo Zdrowia, a lobbowaną m.in. przez NIA i inne środowiska farmaceutów.
elunia
 
Posty: 88
Rejestracja: 23 Paź 2009 21:32

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez martaaa81 » 23 Cze 2014 09:16

Przyłączam się do poziękowań :)
martaaa81
 
Posty: 389
Rejestracja: 21 Paź 2009 13:35
Miejscowość: CENTRUM POLSKI

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Ania74 » 23 Cze 2014 10:03

Ja również serdecznie dziękuję.
Ania74
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 Wrz 2013 08:07

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez Józek » 23 Cze 2014 22:53

Liczba bezrobotnych techników farmaceutycznych II kwartał 2013 roku - 2051. Niech będzie nas więcej - dziękujemy panie Dominiku.
Józek
 
Posty: 14
Rejestracja: 28 Maj 2012 10:37

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez paeskulap » 25 Cze 2014 11:00

Joozeek napisał(a):Jest tylko taki mały problem - kto będzie się zajmował "czarną robotą" w aptece ? Pan/Pani magister ? (a może sprzątaczka ?)

Po za tym jak wiecie za pierwszym stołem stoi zazwyczaj technik ... bo mgr zajmuje się ważniejszymi sprawami...o ile jest w ogóle w aptece... :lol:

...w sumie dla magistrów pozbycie się technika to będzie jak"samobójstwo" !!!

Pozdrawiam ! ;)


sama prawda
paeskulap
 
Posty: 12
Rejestracja: 17 Lis 2012 23:21

Re: LIKWIDACJA kierunku Technik Farmaceutyczny

Postprzez halina » 25 Cze 2014 11:34

Będą zatrudniać techników,którzy będą robić to co teraz za mniejsze pieniądze.Tak naprawdę to gdyby skontrolować apteki ,to 1/3 działa prawidłowo a pozostałe ''jadą przy pomocy techników.''Wiem,że technicy pełnią dyżury, wydają psychotropy , często są sami w aptece a magister jest tylko na tzw.papierze 100 km od apteki..przyjeżdża tylko wtedy, gdy trzeba wysłać refundację.i o czym to świadczy. :?: :?:
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Następna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron