Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez madzia » 07 Sty 2012 22:25

dziękuje za linki , prześle je dalej i pokaże pismo kierownikowi apteki . Myśle że najbardziej boi się zapisu : Rozporzadzenie Ministra Zdrowia z dnia 8.12.2011:
Rozdział 4
Kary umowne
pkt.6
do 2% kwoty refundacji w przypadku:
1/ realizacji recepty przez osobę nieposiadającą kwalifikacji i uprawnień do jej realizacji.Szkoda że nie mamy potwierdzenia z NFZ , to dało by pewność bo kierownikowi chodzi chyba tylko o karę a nie uprawnienia czy wiedzę.
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez beata » 08 Sty 2012 15:12

Aleksandra napisał(a):BARDZO PROSZĘ o umieszczenie tu pisma GIF z dnia 12.08.2009 w sprawie braku odniesień wykazu A farmakopei do uprawnień technika.
Jak to możliwe,że takie pismo trudno znalezc na forum.
Proszę o umieszczenie pism z GIF w sprawie wykazu A i psychotropów IV P na głównej stronie Izby.

Właśnie z tym pismem byłam w Nadzorze jak walczyliśmy o listę leków do punktów .Było to przerabiane na czynniki ty nie musisz nas uświadamiać .Spróbuj uświadomić swój nadzór (wszystkie inspektoraty otrzymały to pismo) zadzwoń i zadaj pytanie.
Dlaczego technik farmaceutyczny ma ograniczoną dostępność w wydawaniu w aptece leków z wykazu A ,mimo że ma to zapisane w uprawnieniach ?(mało tego ,a kierownik zastraszany jest karami,w tej chwili wydawanie przez tech wykazu A jest największym przewinieniem) Wydaje mi się że takie pytanie powinien zadać ZZTF na piśmie do wszystkich Nadzorów .Jestem bardzo ciekawa jaka dostaniesz odpowiedz .Ja odpowiedz ze swojego Nadzoru otrzymałam ;) Czekam na Twoje działania .
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez Paweł » 08 Sty 2012 16:56

Powiedzmy wprost od momentu wejścia w życie obecnie obowiązującego prawa farmaceutycznego, nadzory i izba nie ustają w
próbach jego zmiany - przede wszystkim w dwu kwestiach obecność magistrafarmacji na zmianie oraz uprawnienia technika
farmaceutycznego.
Na początku lat 2000 nie mieli dobrej "prasy' w MZ później były kłopoty z farmakopeą,
teraz nadszedł czas zmian, i myślę ż e nie zawahają sie te zmiany wprowadzić

Wymachiwanie pismem nic nie da oni b dobrze znają przepisy i wiedza jak jest oraz jak chcieli by by było!
Oba te pisma zostały podpisane prze GIFa przez przypadek - nie były do końca przemyślane
Wszyscy znają ich treść ale i tak nic to nie zmieni - bowiem źródło zła bije gdzie indziej.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez beata » 08 Sty 2012 18:26

No właśnie Pawle chyba gro osób pisze o czymś czego nie rozumie ,sprowadzając niektórych z forum do parteru .Nie wiem czemu ma to służyć twierdząc że ich racja jest we wszystkim ,a pozostali to idioci .Nie wiem czy warto cokolwiek prostować i czytając niektóre posty wywracają mi wnętrzności .
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez beata » 08 Sty 2012 20:15

Paweł napisał(a):Powiedzmy wprost od momentu wejścia w życie obecnie obowiązującego prawa farmaceutycznego, nadzory i izba nie ustają w
próbach jego zmiany - przede wszystkim w dwu kwestiach obecność magistrafarmacji na zmianie oraz uprawnienia technika
farmaceutycznego.
Na początku lat 2000 nie mieli dobrej "prasy' w MZ później były kłopoty z farmakopeą,
teraz nadszedł czas zmian, i myślę ż e nie zawahają sie te zmiany wprowadzić

Wymachiwanie pismem nic nie da oni b dobrze znają przepisy i wiedza jak jest oraz jak chcieli by by było!
Oba te pisma zostały podpisane prze GIFa przez przypadek - nie były do końca przemyślane
Wszyscy znają ich treść ale i tak nic to nie zmieni - bowiem źródło zła bije gdzie indziej.

Aleksandro te dwa ostatnie zdania są dla Ciebie ,chyba prezes jasno to wyraził.
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez Paweł » 08 Sty 2012 21:01

Nie wiem - Beata ale ty mnie chyba żle zrozumiałaś w żaden sposób nie uważam że ktoś tu jest zródlem zła czy jest idiotą - jak to napisałaś
po prostu ja śledzę bardzo uważnie zmiany które sie dokonują wokół i mówię o tym czego po prostu większość z nas nie dostrzega
Moją rolą jest o nich ostrzegać - nie ma tam żadnych innych podtekstów.
Natomiast odnośnie pism - jeszcze raz powtarzam to co napisałem wyżej
inspektoraty doskonale wiedzą jakie jest prawo ale zwyczajnie tego nie akceptują możemy im słać argumenty a one swoje
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez Aleksandra » 08 Sty 2012 21:08

''Właśnie z tym pismem byłam w Nadzorze jak walczyliśmy o listę leków do punktów .Było to przerabiane na czynniki ty nie musisz nas uświadamiać "
Nie man zamiaru Ciebie uświadamiać.
To że Ty coś wiesz nie oznacza że wie to każdy technik.
Skoro ja jako stały bywalec na tym forum mam problem by znależć to pismo to marne są szanse by znalazł je ktoś kto o istnieniu takowego pisma nie ma nawet pojęcia-dlatego uważam że powinno być dostepne na pierwszej stronie izby (skoro jest wykaz leków w punktach, komunikaty GIF to czemu nie dział UPRAWNIENIA TECHNIKA?
'' kierownik zastraszany jest karami,w tej chwili wydawanie przez tech wykazu A jest największym przewinieniem''-skad masz takie wiadomości -pani Basia pani Kasi na ucho szeptała czy masz jakieś dowody owego ''zastraszania ''
''Wydaje mi się że takie pytanie powinien zadać ZZTF na piśmie do wszystkich Nadzorów'' -czemu nie -popieram.
Czy pisma GIF powstały przez przypadek ???
Raczej ujeła bym to inaczej-GIF musiał udzielić informacji zgodnie z prawem -choć może nie do końca było mu to ''w smak ".
W prawie od wydania przez GIF tych pism nic sie nie zmieniło i stan prawny jest ten sam.
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez beata » 08 Sty 2012 21:23

Ja Ciebie Pawle doskonale rozumiem i akurat w tej kwestii z Tobą sie zgadzam jak nigdy :lol: :lol: Ten post nie dotyczy Twojej wypowiedzi ,wiele razem przedyskutowaliśmy .Temat uprawnień technika w kwestii wydawania szafki A jest nie do ruszenia na dzień dzisiejszy Pismo jakie wystosowane było przez GIF-rozśmieszyło inspekcję i w żaden sposób nie jest wykładnia prawa i nikt nie będzie sie podpierał w aptece odpowiedzią( jak napisałeś nieprzemyślaną decyzją GIF_u)i ryzykował utrata refundacji. Puki co nikt nie ma prawa posługiwać się tym pismem w aptece przed kierownikiem bo w żaden sposób nie można się nim podpierać bo nie jest wiążącym .Wykładnią dla Nadzoru jest farmakopea i koniec kropka my możemy się nie zgadzać .Dlatego też jeśli technicy piszą o takim problemie w aptekach to należy rzetelnie wyjaśnić niewątpliwy problem ,a nie podpierać się odpowiedzią GIF_U ,która w żaden sposób nie uprawnia do czegokolwiek .Sprawa uprawnień technika farmaceutycznego niewątpliwe jest dla nas teraz najważniejsza przy zmianie zapisów prawa farmaceutycznego .
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez beata » 08 Sty 2012 21:32

Aleksandra napisał(a):''Właśnie z tym pismem byłam w Nadzorze jak walczyliśmy o listę leków do punktów .Było to przerabiane na czynniki ty nie musisz nas uświadamiać "
Nie man zamiaru Ciebie uświadamiać.
To że Ty coś wiesz nie oznacza że wie to każdy technik.
Skoro ja jako stały bywalec na tym forum mam problem by znależć to pismo to marne są szanse by znalazł je ktoś kto o istnieniu takowego pisma nie ma nawet pojęcia-dlatego uważam że powinno być dostepne na pierwszej stronie izby (skoro jest wykaz leków w punktach, komunikaty GIF to czemu nie dział UPRAWNIENIA TECHNIKA?
'' kierownik zastraszany jest karami,w tej chwili wydawanie przez tech wykazu A jest największym przewinieniem''-skad masz takie wiadomości -pani Basia pani Kasi na ucho szeptała czy masz jakieś dowody owego ''zastraszania ''
''Wydaje mi się że takie pytanie powinien zadać ZZTF na piśmie do wszystkich Nadzorów'' -czemu nie -popieram.
Czy pisma GIF powstały przez przypadek ???
Raczej ujeła bym to inaczej-GIF musiał udzielić informacji zgodnie z prawem -choć może nie do końca było mu to ''w smak ".
W prawie od wydania przez GIF tych pism nic sie nie zmieniło i stan prawny jest ten sam.

Mam namacalne dowody nękania apteki przez Nadzór za wydawanie przez technika szafki A Kierownik apteki napocił sie okrutnie..Od momentu kontroli technik nie ma prawa byc nabity na recepcie ,przechodzi na hasło mgr :) została nałożona blokada o ostrzeżenie że lek jest z wykazu A i tech nie ma uprawnień .Kontrola odbywała sie kilka miesięcy temu . Na pewno będzie re kontrola .
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Wykaz A - a technicy farmaceutyczni

Postprzez Aleksandra » 08 Sty 2012 21:38

''Pismo jakie wystosowane było przez GIF-rozśmieszyło inspekcję ...''
Ciekawe rzeczy piszesz.
Inspektoraty wojewódzkie podlegają GIF-czemu apteka nie odwołała się do GIF ?
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron