Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez AniaEr » 17 Lip 2011 21:28

Ale ja się wcale nie czuję pokrzywdzona.
Czuję się zniechęcona. I prawdę mówiąc jestem wdzięczna losowi za to forum ponieważ jakbym dopiero na stażu trafiła na takich zakompleksionych techników i magistrów z kompleksem wyższości to wtedy, owszem, czułabym się pokrzywdzona.

Zmienili zdanie? Nie bardzo mnie to interesuje. Sądząc po tym co tam pisał, zdanie ma raczej jasno określone i nie wierze, że mógłby je SZCZERZE zmienić. Chyba, że na gorsze.

Pozdrawiam
AniaEr
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 Maj 2011 07:36

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez quabain » 20 Lip 2011 20:59

To prawda. Sam miałem okazję współpracować z magistrami farmacji, którym brakowało samokrytycyzmu. Uważali się za "święte krowy". Jeden mądrzejszy od drugiego. Mimo identycznych charakterów nie mogli siebie nawzajem znieść. Tacy wykształceni, a słownictwo spod monopolowego. Mieli szczęście, że dostali się na Wydział Farmaceutyczny i tyle w temacie. Ja bardzo się z tego cieszę, iż jestem technikiem farmaceutycznym, ponieważ byłbym nieźle wkurzony, gdy po 5,5 - letnich studiach zostałbym zniżony do parteru przez pacjenta. Od października idę na Zdrowie Publiczne, ponieważ mój cel jest jasno określony, mianowicie praca reprezentanta medycznego. Staż kończę 31 sierpnia. Jak już pracować to za godziwą kasę, a nie za pensję niewolniczą. Wiem, że to nie jest łatwy "kawałek chleba", ale przynajmniej nie trzeba pracować jak maszyna za "pierwszym stołem". A widzieliście kiedyś niezadowolonego ze swej pracy przedstawiciela?
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez Joozeek » 21 Lip 2011 09:04

...tak :lol:

najgorsze to to że niedługo zawód przedstawiciela będzie dla wybrańców gdyż wskutek zadziałania Ustawy Ref. wielu przedstawicieli będzie niepotrzebnych... :shock:

...to nie jest łatwy "kawałek chleba", ale przynajmniej nie trzeba pracować jak maszyna za "pierwszym stołem" - raczej myśl o tym stole...quabain...
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez nikita » 21 Lip 2011 11:23

To wcale nie jest takie fajne być przedstawicielem i uczestniczyć w wyścigu szczurów .Firma ciśnie i wymaga obrotów, a z drugiej strony musi się kłaniać nisko lekarzom i aptekarzom by sprzedać jak najwięcej ,bo na takie miejsce pracy jest kolejka 50 chetnych.Po nowym roku wielu straci pracę bo firmy farm. zapowiadają cięcia.
nikita
 
Posty: 296
Rejestracja: 02 Gru 2009 22:31

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez quabain » 21 Lip 2011 20:19

Mimo wszystko zaryzykuję ;)
W moim przypadku wolę "produkować się" niż robić skłony i przysiady w poszukiwaniu leków :)
Zresztą każdy zawód ma swoje dobre i złe strony. W zawodzie aptekarza dużym plusem jest możliwość przechodzenia z jednej apteki do drugiej, natomiast minusem - praca zmianowa, sobotnie dyżury, nieadekwatne zarobki :(
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez aneta » 22 Lip 2011 08:10

nikita napisał(a):To wcale nie jest takie fajne być przedstawicielem i uczestniczyć w wyścigu szczurów .Firma ciśnie i wymaga obrotów, a z drugiej strony musi się kłaniać nisko lekarzom i aptekarzom by sprzedać jak najwięcej ,bo na takie miejsce pracy jest kolejka 50 chetnych.Po nowym roku wielu straci pracę bo firmy farm. zapowiadają cięcia.


W myśl zasady wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
U nas jest nie ciekawie, ale przedstawiciele też nie mają super.
aneta
 
Posty: 413
Rejestracja: 12 Paź 2009 08:42

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez dorotka63 » 11 Paź 2011 19:25

Dyskryminacja- powiem szczerze, przechodziłam w swojej karierze zawodowej o ile mogę tak powiedzieć różne etapy. Mam długoletnia praktykę, głównie w aptece szpitalnej i bywało różnie. W obecnej chwili większość pracowników to właśnie technicy farmacji, również z długoletnim stażem pracy.Dyskryminowani byliśmy w poprzednich latach, jak mgr pracowało w tej aptece więcej niż techników.Dyskryminacja, to było przydzielanie nam sporej ilości pracy- głównie receptura oraz praca w pracowni płynów infuzyjnych. Czasy się zmieniły, szpital wycofał się z produkcji płynów, receptury. Teraz nasza kierowniczka może liczyć tylko na nas, a zarobki cóż, wiele do życzenia. Był moment próby dyskryminacji przez dyrekcję. Sprowadzenie nas do roli niemalże sprzątaczek. Trzeba było działać i tak w ciągu 24 godzin powstało Koło Związku Zawodowego. Dzięki wsparciu naszego związku sprawy potoczyły się pomyślnie i możemy powiedzieć, że bitwa została wygrana.Nie trzeba narzekać, tylko próbować coś zmienić.
dorotka63
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 Lis 2009 19:34

Poprzednia

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron