Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

szyby ................

Dyskusje na temat działań w obronie punktów aptecznych

Moderator: Joozeek

szyby ................

Postprzez aneta » 12 Mar 2020 13:38

W ministerstwie zdrowia zaraz przy wejściu, po prawej stronie znajduje się biuro przepustek, odgrodzone piękną, dostojną szybą, w której wycięty jest tylko maleńki otwór służący tylko do podawania dokumentów. Szyba ta jest zamontowana po to aby potencjalni petenci nie kichali i nie zarażali ochrony. Tymczasem moje apele w sprawie montażu szyb w aptekach i punktach aptecznych, pozostają bez odpowiedzi. Otrzymuję od Was wiele telefonów w tej sprawie. Każdy z nas obawia się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Nie tylko koronawirus , ale także wiele innych chorób roznosi się drogą kropelkową i naprawdę szyba jest nieocenioną barierą.
Jak pisaliście w komentarzach jej skuteczność widać najlepiej pod koniec dnia pracy , gdy trzeba ją zdezynfekować i umyć.
Na dotychczasowe pisma nie ma żadnej odpowiedzi.Wczoraj wysłałam kolejne pismo w tej sprawie do Ministra Zdrowia . Wygląda na to, że nie ma na co czekać . Musimy wziąć sprawy w swoje ręce, tym bardziej , że mamy już kilkadziesiąt przypadków zachorowań. Obraz nieszczęścia dopełnia zachowanie przedstawicieli NIA, którzy zamiast mówić , żeby ludzie chorzy zostawali w domach - działają wręcz odwrotnie. Szczytem wszystkiego jest wczorajsza wypowiedź Prezes NRA Piotrowskiej, która mogła zostać odebrana wręcz jako zachęta do szukania pomocy w aptece.

To wszystko jest jakąś skrajną nieodpowiedzialnością, dlatego wysyłam informację do posłów i mediów. Może w końcu ktoś się tym zainteresuje. Jeżeli macie państwo jakieś pomysły proszę się kontaktować: anetaklimczak@zztf.eu , tel 695299900

Aneta Klimczak
wiceprezes ZZTF RP
aneta
 
Posty: 413
Rejestracja: 12 Paź 2009 08:42

Wróć do DYSKUSJA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron