Strona 1 z 1

azitrolek

PostWysłany: 26 Lut 2015 17:31
przez Tech
Witam czy tez macie u siebie problem z zamówieniem azitrolaku w zawiesinie i w tablet, od jakiegos czasu a dokladnie od tego roku nie jest mi w zadnej hurtowni sprzedawany azitrolek w zawiesinie i w tabletkach, ponieważ jest różnica miedzy dwuwodnym a jednowodnym. nalezy nam sie dwuwodny a takiego nie ma w obrocie a najczesciej znany azitrolek to jednowodny. chodzi o to ze azitromycyna w obrocie jest dwuwodna a w wykazie jednowodna. w jednej hurtowni dowiedzialam sie ze jakis punkt aptecznu zwrocil na to uwage i on to zablokowali. tle lat nie bylo problemu a tu nagle taka niespodzianka

Re: azitrolek

PostWysłany: 26 Lut 2015 22:49
przez Aleksandra
ART 15 Prawo farmaceutyczne

9. Sole, estry, etery, izomery, mieszaniny izomerów, kompleksy lub pochodne dopuszczonej do obrotu substancji czynnej uważa się za taką samą substancję czynną, jeżeli nie różnią się one w sposób znaczący od substancji czynnej swoimi właściwościami w odniesieniu do bezpieczeństwa lub skuteczności. W takich przypadkach podmiot odpowiedzialny dołącza dokumentację potwierdzającą bezpieczeństwo lub skuteczność soli, estrów, eterów, izomerów, mieszanin izomerów, kompleksów lub pochodnych dopuszczonej do obrotu substancji czynnej.

Re: azitrolek

PostWysłany: 27 Lut 2015 11:30
przez Iwetta
Poprawcie mnie jeżeli żle interpretuję powyższy przepis.Azitromycina jednowodna i dwu wodna są pochodnymi tej samej substancji czynnej,z tymi samymi wskazaniami ,więc jaka jest interpretacja o zakazie wydawania w punkcie aptecznym azitromycyny jednowodnej?.

Re: azitrolek

PostWysłany: 27 Lut 2015 13:23
przez halina
Chyba sprawdzili,że na liście leków dopuszczonych jest Azitromycinum dihydricum poz.147 I tu ''ukłony dla osób, które układały tę listę'' :twisted: A'propos czy wiecie kto ją układał?

Re: azitrolek

PostWysłany: 27 Lut 2015 14:40
przez Iwetta
Nie ważne kto układał,Problem w tym ,że wiele z nas wydawało azitrolek opierając się na ART15 prawa farm.
Ciągle błądzimy w majestacie róznych interpretacji ,dlaczego nie potrafią dokładnie opisywać aktów prawnych/bo muszą mieć furtkę do ścigania aby karać nas ?,lub pokazać jacy technicy w punktach są niedouczeni.Przecież magistrzy w hurtowniach są odpowiedzialni za dopilnowanie produktów ,które mogą być dopuszczone do obrotu w punktach apt.
My ponosimy konsekwencje

Re: azitrolek

PostWysłany: 27 Lut 2015 18:07
przez KORYNA
Przed 2010 rokiem, kiedy wchodził obecny wykaz, były pewnie wszystkie azitromycyny dwuwodne ,tak jak z Ospenem.
Wszystko to brednie,powinna być lista negatywna (jeśli w ogóle lista),najlepiej tylko uprawnienia (bez LZ.i Rpw.)i sprawa załatwiona.......ale to tylko marzenia....a co nie wolno?

Re: azitrolek

PostWysłany: 27 Lut 2015 19:04
przez Joozeek
Temat jest na forum obszernie omówiony !

Iwetta mamy 2015 rok gdzie do tej pory byłaś ?

Zamykam temat !