Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Technik farm. otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjnego !!

Dyskusje na temat działań w obronie punktów aptecznych

Moderator: Joozeek

Technik farm. otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjnego !!

Postprzez Aleksandra » 26 Lut 2015 09:09

http://www.rynekaptek.pl/prawo/technik- ... ,7235.html
Niedawno informowaliśmy o planach resortu zdrowia w sprawie wydawania farmaceutom tzw. Karty Specjalisty Medycznego, która m.in. ma uwierzytelnić farmaceutę na potrzeby udzielania usług farmaceutycznych.

Ma również umożliwić dostęp do danych zawartych w systemach informacyjnych funkcjonujących na podstawie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Jak informuje nas Ministerstwo Zdrowia, projektowane przepisy, dotyczące Karty Specjalisty Medycznego, zostały wprowadzone do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw.

Karta Specjalisty Medycznego (KSM) będzie wydawana farmaceutom. Technicy farmaceutyczni będą mogli otrzymać Kartę Specjalisty Administracyjnego.
KSM będzie wydawana na wniosek pracownika medycznego. W celu otrzymania Karty farmaceuta przedstawia okręgowej radzie aptekarskiej właściwej ze względu na planowane miejsce wykonywania zawodu, dokumenty i oświadczenia, o których mowa w art. 4c ust. 1-3 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich.

Karta może być używana do składania podpisu elektronicznego w celu złożenia oświadczenia woli, identyfikacji i uwierzytelnienia w systemach informatycznych lub potwierdzenia autentyczności dokumentu potwierdzającego wykonanie świadczenia opieki zdrowotnej.

W przypadku farmaceuty będzie stanowiła dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu farmaceuty, w rozumieniu ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich (Dz. U. z 2014 r. Nr 1429 oraz Nr 1491)

Jak dodaje Krzysztof Bąk, rzecznik resortu zdrowia, przedmiotowy projekt ustawy jest nadal na etapie procedowania.
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Technik farm. otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjneg

Postprzez Aleksandra » 26 Lut 2015 09:22

''Technicy farmaceutyczni będą mogli otrzymać Kartę Specjalisty Administracyjnego.''
Ja nie kończyłam kierunku ADMINISTRACJA i nie czuję się ''specjalistą ''w tej dziedzinie.
Kończyłam studium farmaceutyczne- mam tytuł technika farmaceutycznego - zgodnie z Ustawą Prawao Farmaceutyczne
jestem pracownikiem medycznym .
Szkoda ,że do przedstawicieli ministerstwa nie trafiają żadne argumenty i po karty ,które należą się nam jak psu buda będziemy musieli udać się
WSZYSCY NA MIODOWĄ !
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Technik farm. otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjneg

Postprzez nikita » 26 Lut 2015 10:49

Ja kończyłam studium medyczne na wydziale techniki farmaceutycznej.Czy mam wysłać swój dyplom do MZ bo urwało się chyba z choinki ? :lol:
nikita
 
Posty: 296
Rejestracja: 02 Gru 2009 22:31

Re: Technik farm. otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjneg

Postprzez halina » 28 Lut 2015 08:58

Może ktoś ma informacje czy Stowarzyszenie magistrów i Techników farm.jeszcze działa :?: Pytanie do osób głównie z woj.mazowieckiego bo są najbliżej :!: :!: Od jakiegoś czasu cisza z Warszawy. :idea:
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34


Wróć do DYSKUSJA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron