Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

MedEXpress

Dyskusje na temat działań w obronie punktów aptecznych

Moderator: Joozeek

MedEXpress

Postprzez Paweł » 23 Lut 2015 23:16

bardzo fajny portal medyczny

http://www.medexpress.pl/start/technicy ... wac/57081/

Technicy farmaceutyczni też będą prostestować
Edyta Hetmanowska
23 lutego 2015 10:06

Fot. Thinkstock / Getty Images

Czy technik farmaceutyczny nie będzie mógł sprzedawać wody utlenionej i wielu leków OTC? Propozycje zmian w prawie komentuje dla Medexpressu Paweł Klimczak prezes Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło do poselskiego projektu zmiany prawa farmaceutycznego poprawki zmieniające uprawnienia zawodowe techników farmaceutycznych.

W projekcie zmieniono przepis dotyczący wydawania leków w talki sposób, iż technik nie mógłby wydawać leków z tzw. wykazu „A” zawartego w Farmakopei polskiej.

Byłoby to niezwykle poważne ograniczenie uprawnień zawodowych i doprowadziłoby do sytuacji, w której technik straciłby prawo do wydawania wielu leków w tym również tych OTC, jak na przykład maści z heparyną.

Żeby uzmysłowić, jak wielkie jest to nieporozumienie, należy wspomnieć, iż w wykazie tym znajduje się nawet woda utleniona.

Nie Powinno więc dziwić Państwa, iż było to dla nas nieakceptowalne, zwłaszcza iż okoliczności wprowadzenia poprawki były przynajmniej oburzające.

Tak ważna – zmieniająca uprawnienia zawodowe – poprawka została wprowadzona w trakcie prac nad ustawą o zupełnie innej tematyce (ustawa zajmuje się uszczelnieniem prawa przed wywozem leków za granicę) bez jakiejkolwiek konsultacji, a nawet powiadomienia.

Dlatego zdecydowaliśmy się skierować w tej sprawie protest do pani Premier oraz poinformowaliśmy, że jeżeli zostanie ona uchwalona nie zawahamy się zorganizować otwartego protestu.

Na chwilę obecną na ostatniej Komisji Zdrowia przesunięto jej procedowanie na kolejny termin, co pozwala mieć nadzieję, że Ministerstwo Zdrowia jednak wycofa się z zmienienia uprawnień techników.

Czytaj także: GIF wycofuje z obrotu lek na wrzody żołądka
Paweł
Administrator
 
Posty: 1374
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Wróć do DYSKUSJA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron