Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Działalnośc gospodarcza

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Działalnośc gospodarcza

Postprzez madzia0507 » 26 Lis 2013 14:43

Witam! Mam pytanie: czy jest na forum technik farmaceutyczny, który ma własną działalność i pracuje w aptece na tzw. kontrakcie (umowa cywilno-prawna)? Niedawno dostałam propozycje pracy, ale warunek jest taki, że mam zarejestrować własną działalność pt. np: Świadczenie usług farmaceutycznych i będę pracować w aptece na kontrakcie. Tzn. nie będę miała stałej pensji tylko ustaloną stawkę za godzinę i w zależności od tego, ile godzin wypracuję, tyle dostane za miesiąc. Czy to jest w ogóle zgodne z prawem i jeśli tak, to ile technik farmaceutyczny zarabia "za godzinę"? Bo nie wiem czy się w to pchać, czy coś na tym zyskam?

I drugie moje pytanie: jeśli moja działalność będzie zarejestrowana pod nazwą: świadczenie usług kosmetycznych i farmaceutycznych, to czy będę mogła pracować w aptece? Mój drugi zawód, to kosmetolog i chciałabym dorabiać sobie świadcząc usługi kosmetyczne w domu lub u klienta. Tylko czy wtedy będę mogła dalej pracować w aptece.
madzia0507
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lis 2013 14:31

Re: Działalnośc gospodarcza

Postprzez nataliaileszek » 26 Lis 2013 15:08

Jak własna działalność to proste,że ZUS samemu trzeba odprowadzać ,a i z urlopami to chyba tylko bezpłatny,a stawka godzinowa w Polsce dla technika....????? hm,godzinowa stawka w Polsce to jak 10 to chyba już dużo!A i tak najmniej w Europie :evil: To wszystko to kwestia dogadania się co i za ile! No przecież to jest dwustronne porozumienie!
nataliaileszek
 
Posty: 250
Rejestracja: 09 Paź 2009 10:42

Re: Działalnośc gospodarcza

Postprzez madzia0507 » 26 Lis 2013 15:55

Słyszałam, że technik farmaceutyczny z własna działalnością zarabia tyle, co np. pielęgniarka czy ratownik medyczny, czyli 23-27 zł za godzinę. Żeby po opłaceniu wszystkich składek zostawało mu tyle samo, ile zarabiał mając umowę o pracę albo nawet więcej. Poza tym można sobie kilka rzeczy odliczyć, np. wydatki na paliwo, czy na telefon. I ogólnie rejestracja własnej działalności ma ponoć wiele plusów. Tylko chciałabym znać opinię kogoś, kto faktycznie pracuje w aptece w ten sposób.
madzia0507
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lis 2013 14:31

Re: Działalnośc gospodarcza

Postprzez madzia » 27 Lis 2013 10:31

witam , ja nie zdecydowałam bym się na taki rodzaj kontraktu . Chyba że jest to praca na krótką chwilę i dla młodej osoby na zasadzie poszukiwania innej pracy . Duży minus to brak świadczeń urlopowych i ZUS . Znam lekarza pracującego kontraktowo za granicą , ale nie ma to przełożenia na polskie warunki , po prostu kasa wypłacana jest olbrzymia na kontraktach , ona ma zrekompensować np ; brak możliwość urlopowych itd , zresztą jest się do dyspozycji cały czas . Jeśli chodzi o inne branże sytuacja jest podobna , w Polsce kontrakty są nie opłacalne szczególnie dla kogoś kto ma rodzinne , to tylko dobre rozwiązanie, ale dla przedsiębiorców .
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Działalnośc gospodarcza

Postprzez madzia0507 » 27 Lis 2013 11:09

Urlopy faktycznie są bezpłatne, ale świadczenia ZUS są (np. za L4), bo opłaca się ZUS tylko samemu. Tylko korzyść dla pracodawcy jest taka, że za L4 ZUS placi od samego początku, a nie od 34-go dnia pobytu na L4.
madzia0507
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lis 2013 14:31


Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron