Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

PROBLEM!!! PILNE!!!

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

PROBLEM!!! PILNE!!!

Postprzez aptekarka1989 » 20 Lis 2013 12:20

Witam mam problem dotyczący mog pracy. Od niedawna pracuje w pewnej aptece i pracodawca oznajmił mi że mam przepracować 184 h w każdym miesiącu. Proszę o pomoc czy jest to zgodne z prawem i czy może on wymagać takiej ilości przepracowania godzin. Dodam że apteka jest czynna codziennie po 14 h i oprócz mnie i kierownika/właściciela nikt więcej nie jest zatrudniony.
aptekarka1989
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Lis 2013 11:30

Re: PROBLEM!!! PILNE!!!

Postprzez Paweł » 20 Lis 2013 20:02

normy czasu pracy są określone w kodeksie pracy, Z tego co pamiętam norma dzienna to 8 godzin a tygodniowa 40, pracodawca w pewnym zakresie może zmieniać ten zakres jednak w okresie rozliczeniowym musi te normy zachować.
Poza tym muszą być zapewnione odpowiednie przerwy, nie pamiętam dokładnie ale chyba 8 godzin między zmiana i 48 godzin raz w tygodniu .

Niema natomiast normy miesięcznej jest tylko coś takiego jak średnia miesięczna liczba godzin powstała przez podzielenie wszystkich godzin pracy przez 12 ale z tego co pamiętam jest to ok 168 h.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55


Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron