Strona 1 z 1

mobbing w pracy

PostWysłany: 04 Paź 2013 08:30
przez jagoda137
Witam, mam od jakiegoś czasu problem z mobbingiem pracy. Jestem pracownikiem w tej aptece od 5 lat. W ciągu ostatniego roku jestem zastraszana, oskarżana o kradzież i złą współprace choć tak naprawdę nie ma nic takiego miejsca. Pracodawca wykorzystuje to że mieszkam blisko miejsca pracy i jak nie ma kto przyjść to prosi mnie np. na dyżur weekendowy choć za to nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia.
Mamy zakaz rozmawiania ze sobą bez obecności pracodawcy (twierdzi że musi wszystko o nas wiedzieć) Ostatnio nawet doszło do sugerowania choroby psychicznej i propozycji zrezygnowania z pracy. Za prace dodatkowe np. sprawdzanie wniosków, sprzątanie, wprowadzanie i przyjmowanie towaru, nadgodziny pracodawca nie wypłaca mi należytego wynagrodzenia a jeśli wspominam o nadgodzinach to udaje że nie słyszał że rozmawiałyśmy o tym i później są oskarżenia o to że ginie towar i pieniądze w aptece.
Zastanawiam się gdzie skierować sprawę z takim problemem i jak to udowodnić bo inni boją się o pracę?

Re: mobbing w pracy

PostWysłany: 04 Paź 2013 08:58
przez martaaa81
Musisz nagrywać te incydenty bo udowodnić nie jest łatwo :/

Re: mobbing w pracy

PostWysłany: 04 Paź 2013 14:03
przez jagoda137
właśnie zdecydowałam kupić dyktafon

mobbing w pracy

PostWysłany: 12 Sty 2015 17:42
przez wieslawtomk
Mobbing jest straszny i wiem coś o tym. Sama tego doświadczyłam. Niestety nie byłam w stanie się sprzeciwić i po prostu zmieniłam pracę. Teraz jest już OK.

Re: mobbing w pracy

PostWysłany: 14 Sty 2015 19:17
przez aniag81
Wiem, że łatwo mi to powiedzieć , ale zmien prace na lepszą. A właściciel nieraz przypomni sobie ,że człowiek nie wie co ma dopóki tego nie straci. Powodzenia