Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

mobbing w pracy

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

mobbing w pracy

Postprzez jagoda137 » 04 Paź 2013 08:30

Witam, mam od jakiegoś czasu problem z mobbingiem pracy. Jestem pracownikiem w tej aptece od 5 lat. W ciągu ostatniego roku jestem zastraszana, oskarżana o kradzież i złą współprace choć tak naprawdę nie ma nic takiego miejsca. Pracodawca wykorzystuje to że mieszkam blisko miejsca pracy i jak nie ma kto przyjść to prosi mnie np. na dyżur weekendowy choć za to nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia.
Mamy zakaz rozmawiania ze sobą bez obecności pracodawcy (twierdzi że musi wszystko o nas wiedzieć) Ostatnio nawet doszło do sugerowania choroby psychicznej i propozycji zrezygnowania z pracy. Za prace dodatkowe np. sprawdzanie wniosków, sprzątanie, wprowadzanie i przyjmowanie towaru, nadgodziny pracodawca nie wypłaca mi należytego wynagrodzenia a jeśli wspominam o nadgodzinach to udaje że nie słyszał że rozmawiałyśmy o tym i później są oskarżenia o to że ginie towar i pieniądze w aptece.
Zastanawiam się gdzie skierować sprawę z takim problemem i jak to udowodnić bo inni boją się o pracę?
jagoda137
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 Paź 2013 08:09
Miejscowość: Proszowice

Re: mobbing w pracy

Postprzez martaaa81 » 04 Paź 2013 08:58

Musisz nagrywać te incydenty bo udowodnić nie jest łatwo :/
martaaa81
 
Posty: 389
Rejestracja: 21 Paź 2009 13:35
Miejscowość: CENTRUM POLSKI

Re: mobbing w pracy

Postprzez jagoda137 » 04 Paź 2013 14:03

właśnie zdecydowałam kupić dyktafon
jagoda137
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 Paź 2013 08:09
Miejscowość: Proszowice

mobbing w pracy

Postprzez wieslawtomk » 12 Sty 2015 17:42

Mobbing jest straszny i wiem coś o tym. Sama tego doświadczyłam. Niestety nie byłam w stanie się sprzeciwić i po prostu zmieniłam pracę. Teraz jest już OK.
wieslawtomk
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 Sty 2015 12:11
Miejscowość: Polska

Re: mobbing w pracy

Postprzez aniag81 » 14 Sty 2015 19:17

Wiem, że łatwo mi to powiedzieć , ale zmien prace na lepszą. A właściciel nieraz przypomni sobie ,że człowiek nie wie co ma dopóki tego nie straci. Powodzenia
aniag81
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Sty 2013 18:48


Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron