Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Co mam robić?????????????

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Co mam robić?????????????

Postprzez Tomek89 » 30 Lip 2013 11:12

Witam wszystkich, nie będę się rozpisywał tylko powiem wprost, może ktoś miał jeszcze taką sytuację jak ja?GDZIE NALEŻY SZUKAC STAŻU DLA TECHNIKA FARMACEUTYCZNEGO??????Nie dam rady dłużej,jestem załamany psychicznie,może nikt mi tutaj nie uwierzy w to co powiem ale objechałem byłem osobiście w 274 aptekach i wszędzie ta sama odpowiedź nie,to były już w zasadzie raczej wszystkie apteki w moim województwie i w pobliskich województwach w niektórych miejscowościach również byłem i też nic.Nie mam siły dalej szukać,szansą na dostanie takiego stażu aby był płatny jest jeszcze urząd pracy,ale na taki staż musiałbym czekać 1rok przynajmniej:(a ja czuję że jestem już za stary,nie mogę już sobie pozwolić na takie odwlekania itp.W listopadzie kończę 24 lata to jest już dużo za dużo na przekwalifikowania się różnego rodzaju ,mało tego zapisałem się również na studia podyplomowe Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna bo uważałem że wiedza w aptece z takiej dziedziny mogłaby się przydać,ale jak widzę że nie będę miał jej nigdzie wykorzystać a zwłasczcza że nie ma zadnych studiów dla techników.Nic mi nie pozostaje aby odrobić ten staż za darmo w formie wolontariatu.Nie mam czasu przecież czekać na staż z PUP ponieważ zanim co do czego będę po 25 a to już wgl jest horror ,zanim skończę ten 2 letni staż będę miał boje się pomyśleć ile lat.Może jak teraz zacznę go za darmo po upływie tego roku dostałbym staż z urzędu pracy i jakoś bym przepracował 1,6 roku za darmo,a 0,6 za 890 zł.Tylko moje pytanie czy można odrobić taki staż w formie wolontariatu?I czy po upływie 8 miesięcy stażu w aptece z recepturą mógłbym resztę stażu odrobić w aptece bez receptury czy w punkcie aptecznym?Dlaczego apteki nie chcą brać techników na staże?wcześniej czytałem na internecie że nie było z tym problemu jak kończyłem tą szkołę to miałem nadzieję że jakaś 1 na 100 się zgodzi przyjąć na staż ale nici kompletnie nigdzie nie można się załapać chociażby za marne pieniądze zadowoliłbym się 400-500 zł tylko żeby nie za darmo ale raczej będę musiał to odbębnić za free.
Tomek89
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Lip 2013 10:49

Re: Co mam robić?????????????

Postprzez halina » 30 Lip 2013 13:47

Próbowałeś szukać na stronie www.informacje.farmacja .pl? w ogłoszeniach dam pracę. 26 VII było ogłoszenie,że poszukują stażystów do apteki , e-mail; rekrutacja@djfarmacja.pl Można też dać ogłoszenie na stronę DIA na forum praca.Pozdrawiam
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: Co mam robić?????????????

Postprzez Paweł » 31 Lip 2013 20:46

W kwietniu w czasie spotkania z technikami w Zielonej Górze rozmawialiśmy z dyrektorką jednej ze szkól policealnych
W czasie rozmowy poruszony został temat stażu zawodowego ( jak w każdej szkole ; dla absolwentów jest to chyba największy problem ze wszystkich, jakie ich spotykają)

Zielona Góra była szczególna pod tym względem, iż w rozmowie uczestniczył człowiek który kiedyś pracował w urzędzie pracy i znał tamtejsze mechanizmy działania.
Generalnie należy zauważyć z e urzędy mają naprawdę dużo pieniędzy, pieniądze te przeznaczają na tzw "walke z bezrobociem"
czyli jedna wielka ściemę, która i tak stażystom nic nie daje bowiem owa walka jest finansowana tylko przez pół roku.
Chodzi o to by stworzyć odpowiedni program który zapewni współfinansowanie stażu przez cały czas jego trwania.
Ludzie ci mieli się tym zająć, jednak wyszło - jak zwykle.

Stąd mój apel - może ktoś z państwa ma rozeznanie lub mógłby nas skontaktować z osobą która mogla by nam pomoc w kontaktach z urzędami pracy, nawet jednym aby przynajmniej spróbować ustalić co urząd może w sprawie stażystów.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Co mam robić?????????????

Postprzez Mekson » 06 Sie 2013 17:22

No już, bardzo proszę.
Po 1. Możesz sobie iść za darmo na wolontariat ale nielegalnie na czarno. Albo nie wiem, musisz mieć umowę przecież, ale wynagrodzenie nie wiem jak by wyglądało.
po 2. Nie 890 zł tylko prawie 1000, a jak załatwisz sobie zwrot kosztów dojazdu to masz ten 1000.
po 3. Po nawet półrocznym stażu masz już doświadczenie. które jest mile widziane w każdej aptece i bez którego to właśnie nie chcą Cię nigdzie przyjąć.
po 4. Po półrocznym stażu pracodawca MUSI przedłużyć Ci umowę na przynajmniej 3 miesiące i to musi Cię zatrudnić sam.
A tak w ogóle to z urzędu biorą chętniej bo to nie oni Ci płacą przez te pół roku tylko urząd.
po 5. Jak Ci się nudzi i naprawdę musisz czekać na ten urząd aż rok, ( a tak w ogóle czemu do cholery nie poszedłeś tam od razu zanim rozdawali staże?! ) to idź sobie na studia farmacji na Ukrainę, polecam :)
ja też objechałem 98375893475384 aptek, zanim znalazłem staż w aptece na umowie w urzędzie. We wrześniu kończy mi sie 6sty miesiąc stażu, biore urlopik i jadę na piękną, malowniczą Ukrainę na zjazd. Potem mam jeszcze 3 miesiące pracy :)
Mekson
 
Posty: 48
Rejestracja: 02 Lut 2012 17:20

Re: Co mam robić?????????????

Postprzez Tomek89 » 07 Sie 2013 11:36

Hmm,od razu zaraz po szkole zarejestrowałem się do urzędu pracy,bo już wiedziałem że będzie ciężko znalesc mi ten staż,tylko ze z urzędu pracy powiedzieli mi ze nie spełniam warunków na taki staż nie wiem dlaczego że trzeba być zarejestrowanym co najmniej rok,ja byłem prawie rok przez 10miesięcy i nie dostałem a chodziłem tam co miesiąc patrzeć czy są pieniądze z urzędu,owszem natrafiłem 4 razy że pieniądze były ale stażu nie dostałem nie wiem dlaczego!!!!!!!!!!a mało tego znam osoby które zaraz po zarejestrowaniu do urzędu pracy dostały staż i na nic nie musieli czekać,może tylko tydzień po zarejestrowaniu w tym samym roku co ja nie którzy tylko 3 miesiące a ja ???????????///O co w tym wszystkim chodzi?Powtarzam byłem zarejestrowany 10miesięcy.
Tomek89
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Lip 2013 10:49

Re: Co mam robić?????????????

Postprzez jagoda137 » 04 Paź 2013 14:11

spróbuj znaleźć aptekę która zgodziła by się przyjąć Cię na staż z urzędu pracy i zgłoś im w urzędzie a wtedy pieniądze powinny się znaleźć.
Przynajmniej tak jest u mnie w mieście i też miałam taki problem na początku.
Dzięki temu że pracodawca się zgodził na taki staż, dostałam roczne dofinansowanie z urzędu pracy :)
jagoda137
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 Paź 2013 08:09
Miejscowość: Proszowice


Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron