Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Studia powiązane z farmacją

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Studia powiązane z farmacją

Postprzez Paulina21 » 12 Gru 2012 16:22

Witam :) jestem nowa na forum, szukałam tu tematu który by mnie interesował, ale nie znalazłam. Jeśli jest gdzieś podobny watek proszę mnie na niego nakierować będę bardzo wdzięczna. (nie chodzi mi jednak o studia farmaceutyczne)
Skończyłam technikum farmaceutyczne i obecnie jestem na stażu. Ale to jak za mało jak na moje ambicje. I bardzo chcę iść na studia. Jednak w mojej sytuacji mogę pozwolić sobie na tylko zaoczne. I tu moje pytanie:

Chcę studiować coś co jest pobieżnie związane z farmacją, ale nie mogę znaleźć żadnych powiązanych kierunków. Proszę więc o pomoc. Słyszałam że istnieje taki kierunek jak "zarządzanie farmacją" i można studiować go zaocznie.Posiada ktoś może informacje na ten temat?
Paulina21
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Gru 2012 16:18

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez madzia » 13 Gru 2012 10:18

Witaj Paulinko , znalazłam coś takiego może cię zainteresuje http://studiadlaciebie.net/ii-magister/ ... -farmacji/ , zarządzanie w farmacji często jest podyplomowe na polskich państwowych uczelniach , ale jest kierowane do mgr farmacji .
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez andrus_neverKicked » 14 Gru 2012 20:07

" ale nie mogę znaleźć żadnych powiązanych kierunków."

Twoje lenistwo mnie dobiło ..

Pobieznie powiązane z farmacja ? Nie możesz znalezsc ? a gdzie szukalas ? moze w słowniku wyrazow obcych ?
Ok juz sie nie pastwie, moze pomoge bo doceniam pracujacych studentów:

Pobieznie powiazane (niestacjonarne /dawne zaoczne )

1) To co wyzej wyminila Madzia
2) Chemia spec. chemia lekow i kosmetykow gdzie ? np. UMCS Lublin .
3) Technologia Chemiczna spec. jw lub spec Lekka Chemia Organiczna gdzie ? Prawie na kazdej politechnice i uniwersytecie.
4) Dietetyka , a jakzeby inaczej spec. dietetyka kliniczna, leczenie zywieniem itp ? Gdzie ? prawie wszedzie

nie bede wspominal o biologii i ciekawych specjalizacjach , biotechnologii, towaroznawstwu (tak tak ten kierunek wielu ludzi zaprowadzil do koncernow farm.) analityce medycznej a nawet Zdrowie Publiczne czy Kosmetologia

Pamietaj nawet jak nigdy nie zaspokoisz ego pt. mgr farm , mozesz zostac doceniona w swojej pracy wlasnie za jak to nazwalas " pobieznie powiazane" z farmacja wyksztalcenie, dietetycy beda bardziej wygadani w kwestii odzywiania ,zaburzen ukl. pokar itp , kosmetolodzy swietnie sie sprawdza na polce VICHY it :D itd , trzeba poprostu kombinowac jak sie da ...
andrus_neverKicked
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Wrz 2012 19:39

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez aniag81 » 12 Sty 2013 14:16

Witam. Ja skończyłam kosmetologie i powiem szczerze ze bardzo mi się przydała zdobyta wiedza głównie gdy pacjenci chcą się doradzić w kwestii urody. W pracy uważają że jestem expertką w tej dziedzinie. Ale ciągle czuje brak mgr więc wybieram się na SUM na zdrowie publiczne. Mam nadzieje że mi się przyda czy w aptece a jak nie to może gdzieś indziej. Koleżanka z pracy poszła na dietetykę i tez uważam , że kierunek ten jak najbardziej pasuje technikowi.
aniag81
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Sty 2013 18:48

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez Paweł » 27 Sty 2013 18:41

W sprawie studiów dla techników farmaceutycznych pisałem wiele razy
Temat ten był poruszany też w biuletynach.

podnoszenie kwalifikacji jest kluczowe dla dalszej przyszłości tego zawodu ( a poniekąd również punktów aptecznych)
tak naprawdę jest kluczem do dalszej przyszłości, z tego powodu trzeba poświęcać temu tematowi należną uwagę.
Szkoda że ta oczywista prawda nie jest w stanie dotrzeć wszędzie..
W sprawie studiów z jakichś dziwnych powodów jest caly czas pod górę.
Przecież technicy to duża grupa zawodowa i wiele szkól powinno być zainteresowanych ich kształceniem
Jednak szkoły jakoś dziwnie się wycofują z tego tematu.
Były przypadki że po pismach z ministerstwa...

Co do studiów na kierunku kosmetologia to interesuje mnie jak one wyglądały - może to być fajny kierunek dla techników farmaceutycznych chcących podnosić kwalifikacje.

jeżeli to możliwe proszę o więcej info na ten temat.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez cobresca » 28 Sty 2013 17:05

ja idę od marca na kosmetologię ,pier.........., nie będę się martwić czy zamkną mi PA czy nie............
http://www.wsiiz.pl/kosmetologia
cobresca
 
Posty: 338
Rejestracja: 26 Wrz 2009 15:32

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez aniag81 » 28 Sty 2013 18:39

Na kosmetologii na która uczęszczałam było bardzo duzo techników farmacji. Studia bardzo ciekawe, duzo wiedzy zdobytej na studiach wykorzystuje w pracy w aptece. Przedmioty związane z medycyną, chemią ale była też farmakologia, ziołolecznictwo itp. Jak najbardziej polecam w aptece , która posiada szeroki asortyment dermokosmetyków wiedza mozna pokonać nie jednego magistra.
aniag81
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Sty 2013 18:48

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez BAAS » 13 Mar 2013 17:49

Na forum farmaceutycznym sfrustrowany student farmacji zamieścił post
cyt:"Planuje pracować w Tesco w dziale chemicznym. Będę wykładowcą (proszków na półki)"

Słuszne pytanie cyt. "Co będziemy robić po farmacji?". Ja obserwuję zmiany w tym zawodzie od momentu otwierania pierwszych prywatnych apteki i punktów aptecznych. Mógłbym na ten temat długo i dużo napisać lecz postawie pytanie w innym stylu: Czy warto studiować farmację? Czy warto ukończyć Technikum Farmacji? Dosyć często otrzymuję tego typu pytania.

Odpowiem zupełnie poważnie i uczciwie, lecz zanim to zrobię, poinformuję nie zorientowanych, że przez ostatnie 17 lat zajmowałem się doradztwem personalnym i rekrutacją personelu do aptek. Starsze roczniki doskonale znają moją firmę, znają mnie osobiście i wiedzą, że jestem wiarygodny w tym, co mówię i doradzam.

Wielokrotnie doradzałem mamom zwracającym się z pytaniem, jaki kierunek szkoły, studiów polecić dorastającym dzieciom. Wskazywałem wówczas farmację.

Współpracując z farmaceutami również podpatrywałem rynek apteczny(takie zboczenie zawodowe) w Chinach gdzie często bywałem służbowo.

Zauważyłem, że tam praktycznie nie ma aptek, są za to sklepy zielarskie z produktami tradycyjnej medycyny chińskiej, funkcjonujące podobnie jak nasze apteki. Właściwie, to po usilnym staraniu znalazłem jedną bardzo dużą, trzy poziomową aptekę przeznaczoną głównie dla cudzoziemców - i nic więcej.

Współczesne leki można kupić na receptę w aptekach szpitalnych .

Z aptek tych korzystają wyłącznie pacjenci przyjmowani i badani przez lekarzy szpitalnych. Znakomita większość społeczeństwa leczy się sama. Leczy się w oparciu o ich ludowa, mądrą medycynę, starszą od naszej, bo mająca 5000 lat. Oczywiście w trudnych przypadkach korzystają z porad lekarzy szpitalnych. Choroby mutują ,więc wspierają się również medycyną konwencjonalną.

Wracając do naszych spraw polskich zauważyłem, że aktualnie w naszym kraju rośnie w siłę trend związany z połączeniem współczesnych akademickich metod leczenia z tradycyjną medycyną chińską. Osobiście miałem przyjemność rozmawiać z lekarzami, którzy do swojej praktyki lekarskiej włączyli medycynę z dalekiej Azji odnosząc doskonałe wyniki.

Jeżeli ktoś z was chciałby zapoznać się z tą medycyną, chciałby się jej nauczyć, to zalecam sprawdzenie firmy szkolącej a w szczególności, kto i z jakim doświadczeniem i wiedzą będzie wykładowcą. Pamiętajcie, to ważne! Należy wybierać szkoleniowców legitymujących dyplomem chińskiej uczelni medycznej o kierunku związanym z tradycyjną medycyną chińską.

Nie ukrywam, że wieloletnia współpraca z branżą farmaceutyczną skłoniła mnie do kontynuowania współpracy z farmaceutami na płaszczyźnie organizacji szkoleń z zakresu chińskiej medycyny ludowej. Wspólnie ze stroną chińską podjęliśmy decyzję uruchomienia profesjonalnego- pilotażowego kursu praktycznego stosowania tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce. Aktualnie kończymy negocjacje kontraktu z chińskimi partnerami-wykładowcami i uruchomiliśmy rekrutację kandydatów.

Kończąc odpowiadam na Wasze wątpliwości:

Nauki i wiedzy nigdy nie za dużo. Jeżeli połączycie zdobyta wiedzę uczelnianą z nauką tradycyjnej medycyny chińskiej, to gwarantuję stu procentowy sukces. Nie będziecie lekarzami, lecz farmaceutami-uzdrowicielami częstokroć z większą wiedzą od lekarzy medycyny konwencjonalnej.

Więcej na temat szkoleń na naszej stronie internetowej http://www.baas.com.pl.

Pozdrawiam wszystkich

BAAS Andrzej Kowalczyk
BAAS
Andrzej Kowalczyk
BAAS
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Mar 2013 19:55

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez mimi231 » 16 Maj 2013 13:00

http://www.cm.edu.pl/kierunek-zdrowie-p ... yczny.html


Zdrowie Publiczne specjalizacja: marketing farmaceutyczny

Collegium Masoviense
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu
ul. G. Narutowicza 35
96-300 Żyrardów
mimi231
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 Maj 2013 12:49

Re: Studia powiązane z farmacją

Postprzez Mekson » 29 Cze 2013 23:54

Wątpię, żeby Żyrardów był dobrą opcją, gdzie niektórymi wykładowcami studentów ratownictwa medycznego są ludzie, którzy pokończyli po prostu studium rat. med. w szkole, gdzie kończyłem tech. farm. z tym że mają doświadczenie w zawodzie. Poza tym tamci studenci mają np o wiele wiele wiele mniej zajęć praktycznych, które są im potrzebne potem w karetce do pracy, niż Ci w studium, w mojej byłej szkole policealnej. To tylko taki przykład. A co tak w ogóle po tym marketingu farmaceutycznym można robić? Przedstawicielem handlowym może być technik. Swoją firme założyć, hurtownię? Też można bez tego w sumie. Jeśli już, to polecam Farmację na Ukrainie, przynajmniej może uda się zrobić magistra ;p
Mekson
 
Posty: 48
Rejestracja: 02 Lut 2012 17:20

Następna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron