Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Dobre szkoły

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Dobre szkoły

Postprzez anna90 » 01 Lip 2012 13:14

Witam chciałabym sie dowiedziec jakie są Państwa opinie na temat Wielkopolskiej Szkoły Medycznej. Czy cieszy się ona renomą? I czy po zakonczeniu jej sa jakies szanse na odbycie stazu?
anna90
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 Lip 2012 13:07

Re: Dobre szkoły

Postprzez aniag81 » 11 Sty 2013 19:00

Jest ogromna różnica między szkółką prywatna a państwową. Ja ukończyłam państwową w Krakowie na ul. Zamoyskiego. Bardzo dużo wiedzy tam zdobyłam, było ciężko się utrzymać ale było warto. W aptece w której pracuje jest też dziewczyna po szkole prywatnej naprawde aż mi wstyd ze ma ten sam tytuł co ja. Jak sie jej pytałam jak wygladał u niej egzamin czy jakiekolwiek zaliczenie to az mi sie płakać chciało, wszystkie pytania miała podane, nie musiała uczyć sie zadnych wzorów, a nawet labolatorium nie mieli a leki robione robiły w grupach szok. Chociaz ciesze sie z tego ze u mnie pracodawca widzi ta róznice. W panstwowej szkole jest wycisk, kładą nacisk na wiedze.
aniag81
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Sty 2013 18:48

Re: Dobre szkoły

Postprzez aniag81 » 12 Sty 2013 09:46

Jeszcze dopisze o prywatnych szkółkach, powinni je zlikwidować. Prawdziwy i kompetentny technik jest tylko ze szkoły państwowe a nie z prywatnej za pieniądze. Widze ogromną róznice: po pierwsze ja poszłam do szkoły od razu po maturze ( na maturze zdawałam biologie ), starałam sie dostać na studia farmacja ale sie nie dostałam ( podchodziłam 3 razy ), egzamin do studium odbywał sie przez 2 dni ( 1 dzien chemia 30 pytan w drugi biologia 30 pytań było 2 osoby na miejsce ) a moja koleżanka która skończyła prywatnie technika uczęszczała do szkoły po 3 latach od matury, na maturze zdawała sobie historie , egzaminów żadnych nie miała, uczyła się naprawde 1/4 tego co my w szkole państwowej. Teraz aktualnie obie studiujemy zaocznie ja wybrałam kierunek kosmetologie ( przyda się polecając kremy i dermokosmetyki ) a ona poszła na pedagogike. Widać od razu że dla mnie praca w aptece jest pasja a dla niej zwykłą robota żeby zarobić. Niestety w moim mieście tylko kilka osób jest po pańswowej szkole ( wszyscy pracują ) i jak sama kierowniczka mówi nie ma wyjścia i musi takie zatrudnić. Wstydze się tych prywatnych po szkółce techników którzy obniżają nasz prestiż, dzięki ich niewiedzy jesteśmy traktowani gorzej.
aniag81
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Sty 2013 18:48

Re: Dobre szkoły

Postprzez punktaptecznylesno » 12 Sty 2013 12:08

jestem technikiem od 1975 ,a ataki na nas rozpoczeły sie z chwila prywatyzacji aptek i punktow.nie było tzw szkółek sobotnio niedzelnych,a byl czas ze na liscie brakowało nawet vibovitu,jak pamietam zawsze byla walka o liste,teraz maja preteksty ale itak by nam nic nie dołozyli.walczyc trzeba itak było zawsze bo inaczej juz by nas nie było
punktaptecznylesno
 
Posty: 332
Rejestracja: 05 Lis 2009 14:56

Poprzednia

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron