Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Uprawnienia techników - propagowanie

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Uprawnienia techników - propagowanie

Postprzez madzia » 12 Sty 2012 11:07

Pani Aleksadro staż skończyłam 9 lat temu , i jak pani pisze nic tu się nie zmieniło . Te rozporzadzenia już kiedyś czytałam .Nie zrozumiała mnie pani.Ale nic nie szkodzi . Chodziło mi raczej o interpretacje przepisów NFZ . W każdy razie i tak jest kolejny przepis odciagajacy techników od pierwszego stołu.Przez 9 lat nikt moich recept nie kwestionował . To właśnie dla tego zostałam zaczepiona przez mgr odnośnie ustawy refundacyjnej , bo stwierdził ograniczenie zawodowe i przydatność techników w aptekach.O braku uprawnienia mgr na stażu nie wspomniał.
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Uprawnienia techników - propagowanie

Postprzez Paweł » 12 Sty 2012 14:51

Aleksandra ma tutaj rację - uprawnienia zawodowe przysługują pracownikom samodzielnym.
Wynika to w sposób oczywisty z przepisów i dotyczy, i technika, i magistra farmacji.
To że nikt nie mówi że MGR farm. na stażu nie jest samodzielnym pracownikiem to nie znaczy że tak nie jest.
Wymóg ten w sposób oczywisty wynika z ustawy o zawodzie.

tak więc - co jest ważne dla wszystkich - ani technik ani magister na stażu nie może samodzielnie wykonywać czynności
zawodowych (wydawać leków); tak więc wydanie takie może być uznane przez NFZ za wydanie przez osobę nieuoprawnioną!!!!!!!
Co więcej - uczulam, by załatwić wszystkie sprawy związane z zaświadczeniem o odbyciu stażu (pisałem już kiedyś o tym)
Zaświadczenie takie jest integralną częścią dokumentów uprawniających do wykonywania zawodu i musi być w naszym posiadaniu.

Musi byc ono zgodne z rozporządzeniem i byc wydane przez osobę u której staż odbywaliśmy, nie może to byc jakiś plik zaświadczeń z aptek w których pracowaliśmy,
Znając fundusz może się okazać że jak niema prawidłowego zaświadczenia to naliczą karę i cofną refundację
Więc dla własnego bezpieczeństwa

Osobny temat to sprawa strony zawierającej przydatne materiały - temat przycichł ale nie należy go odpuszczać
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Uprawnienia techników - propagowanie

Postprzez Aleksandra » 06 Mar 2012 13:24

Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Poprzednia

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron