Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Problem z Zaświadzczeniem o odbyciu stażu.

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Problem z Zaświadzczeniem o odbyciu stażu.

Postprzez anna80 » 08 Lis 2011 10:14

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Mój problem dotyczy tak jak w temacie pisałam zaświadczenia o odbyciu stażu.Proszę o pomoc i poradę.Żeby lepiej państwu zobrazowac moją sytuację zacznę od początku.Od 1 listopada 2008 roku podjełam pracę w aptece otwartej z recepturą na umowę o pracę na stanowisku technik farmacji.Po 2-ch m-cach okresu próbnego umowa o prace na czas określony przeszła w umowe"na czas nieokreślony i trwa do dziś.Pod koniec stażu zaszłam w ciąże.Staż ukończyłam planowo tj.31 października 2010 roku,a w miesiąc pózniej urodziłam dziecko.Dodam,że podczas trwania mojego stażu nie miałam żadnych nieobecności w pracy ,czy L4.Korzystałam tylko z przysługującego mi urlopu wypoczynkowego.Po powrocie z urlopu macierzyńskiego kierownik apteki (właściel) obiecał wypisac mi zaświadczenie ,aneks do umowy i podwyżkę.Z wymienionych rzeczy dostałam tylko podwyżkę(do koperty).Na pytanie o zaświadczenie zapytał: "to chce się pani zwolnic?"Po mimo moich zapewnień, ze nie , nadal nie dostałam zaświadczenia.Na moje prośby i pytania o zaświadczenie mówi że wypisze mi w wolnej chwili.Ale ta chwila nie nadchodzi i trwa stanowczo za długo...(ponad pół roku).Doradzcie w jaki sposób "zmotywować" kierownika ,bo nie mam już siły i nerwów.Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ostatnio edytowany przez anna80 21 Lis 2011 23:59, edytowano w sumie 4 razy
anna80
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Lis 2011 23:50

Re: Problem z Zaświadzczeniem o odbyciu stażu.

Postprzez quabain » 08 Lis 2011 16:01

anna80 napisał(a):Pierwsze pytanie jakie usłyszałam od "szefowej" to - "to co chce sie pani zwolnić?"


Moim zdaniem Twoja pracodawczyni nie chce wydać Tobie zaświadczenia, ponieważ chce Cię w ten sposób zatrzymać u siebie :P
Widocznie tam, gdzie pracujesz nie znalazłaby nikogo na Twoje miejsce :)
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Problem z Zaświadzczeniem o odbyciu stażu.

Postprzez asentra » 17 Mar 2012 10:48

Witaj,
Zaświadczenie o odbyciu praktyki przez technika farmaceutycznego jest wymagane przepisami prawa. Realizując umowę na wydawanie leków refundowanych należy w Portalu Świadczeniodawcy / SZOI-u umieścić informację na temat zaświadczenia.
Argumentem na to, że pracodawca musi wystawić zaświadczenie jest przede wszystkim to, że przy pierwszej lepszej kontroli z Nadzoru zostanie zaprotokołowane, że go brak.

pozdrowienia,
Dominik
asentra
 
Posty: 74
Rejestracja: 13 Paź 2009 22:10
Miejscowość: Łódź


Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron