Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Studia dla techników.

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Studia dla techników.

Postprzez madzia » 31 Sty 2012 18:10

Zapraszam wszystkich do korzystania z internetowych szkoleń na http://www.e-umed.pl/news.html , są dostępne dla techników farmaceutycznych ! :)
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia dla techników.

Postprzez Mekson » 18 Lut 2012 19:39

Paweł napisał(a):W tym miejscu trzeba powiedzie że nawiązaliśmy również ścisłą współpracę z Wyższą Szkoła Nauk o Zdrowiu -Collegium Masovense z Żyrardowa która tworzy dwa nowe kierunki studiów licencjackich dla techników; farmaceutykę i farmaceutykę przemysłową.
Studia te z pewnością będą stanowiły znakomita ofertę dla techników i pozwolą pogłębić wiedzę na specjalistycznym kierunku przewidzianym właśnie dla techników, nie tak jak to było dotychczas na ochronie środowiska czy chemii.
Osobną propozycja jest farmaceutyka przemysłowa – jest to zupełna nowość pozwalająca kształcić się na kierunku związanym z przemysłem farmaceutycznym.

Zapraszam na stronę uczelni - http://www.cm.edu.pl/index.php


Cieszę się, że studia w Łodzi ruszyły, życzę powodzenia, lecz mnie zainteresowało coś innego. Obecnie kończę 2 rok studium farmaceutycznego w Łowiczu.
Nawiazując do wypowiedzi Pawła, pojechałem do Żyrardowa sprawdzić to o czym napisał.
http://www.cm.edu.pl/zp_farmacja_praktyczna.php
W dziekanacie tej uczelni nie dowiedziałem się zbyt wiele, ponieważ usłyszalem, że więcej będzie wiadomo w kwietniu/maju i wtedy też się tam wybiorę. Dowiedziałem się natomiast, że w tamtym roku na ten kierunek zgłosiło się ok. 15 osób na 50 wymaganych i zrezygnowano z prowadzenia kierunku. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich techników farmacji do sprawdzenia oferty tej szkoły, żeby w tym roku po prostu poszło. Po skończeniu tego kierunku mamy licencjat ze Zdrowia Publicznego o specjalnosci Farmaceutyka.
Mekson
 
Posty: 48
Rejestracja: 02 Lut 2012 17:20

Re: Studia dla techników.

Postprzez madzia » 18 Lut 2012 21:08

Witam , chciałam zapytać czy istnieje możliwość a może są jakieś plany ZZTF nawiązania współpracy z uczelniami z Wrocławia? Mam namyśli utworzenia na dolnym śląsku czegoś na wzór kierunku farmaceutyka z uczelni w Żyrardowie . Bardzo interesuje mnie ten kierunek , ale nie mogę pozwolić sobie na naukę tak daleko , ze względów rodzinnych.
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia dla techników.

Postprzez Paweł » 20 Lut 2012 20:09

Niestety farmaceutyka nie została w tym roku uruchomiona
Przyczyną była chyba bardzo ostra reakcja ze strony ministerstwa zdrowia i uniwersytetów medycznych które wspólnie napisały list w tej sprawie!
Jak na specjalność w malej szkole to chyba duży nacisk.
Jesteśmy w kontakcie ze szkołą - mam nadzieje ze w przyszłym roku uda się wrócić do tematu i uruchomić w końcu
ten kierunek.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Studia dla techników.

Postprzez quabain » 21 Lut 2012 12:08

Nie mylmy specjalności wybieranej po drugim roku (Farmaceutyka) z kierunkiem studiów (Zdrowie publiczne).
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Studia dla techników.

Postprzez Mekson » 24 Lut 2012 17:46

Nie no jasne, poza tym jak juz zrobimy sobie ten licencjat i specjalnosc to zawsze chyba mozna dalej zrobic z tego Zdrowia jeszcze magistra.
Mekson
 
Posty: 48
Rejestracja: 02 Lut 2012 17:20

Re: Studia dla techników.

Postprzez quabain » 24 Lut 2012 20:30

Studiuję w Uniwersytecie Medycznym Zdrowie publiczne w trybie stacjonarnym. Po drugim roku do wyboru są następujące specjalności: monitorowanie badań klinicznych, zarządzanie w opiece zdrowotnej, promocja zdrowia, komunikacja społeczna, pedagogika zdrowia. U mnie na roku nie ma ani jednego Technika farmaceutycznego, oprócz mnie. Zdrowie publiczne jest kierunkiem bardzo ciekawym, obejmuje zagadnienia z dziedziny medycyny, nauk społecznych i ekonomii. Dostać się jest bardzo łatwo, wystarczy matura z biologii zdawana na poziomie podstawowym; przyjmują już od 38%!
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Studia dla techników.

Postprzez Mekson » 24 Lut 2012 21:33

No w sumie o Zdrowiu jako takim też myślałem, bo z bio mam zdane nawet rozszerzenie, tak samo jak z chemii, tylko jaka specjalność by była najlepsza poźniej żeby najszybciej znaleźć pracę? Poza tym chciałbym studiować zaocznie żeby pracować po szkole w tej aptece jako technik i po prostu mieć z czego żyć :)
Mekson
 
Posty: 48
Rejestracja: 02 Lut 2012 17:20

Re: Studia dla techników.

Postprzez quabain » 25 Lut 2012 13:35

Mekson napisał(a):No w sumie o Zdrowiu jako takim też myślałem, bo z bio mam zdane nawet rozszerzenie, tak samo jak z chemii, tylko jaka specjalność by była najlepsza poźniej żeby najszybciej znaleźć pracę? Poza tym chciałbym studiować zaocznie żeby pracować po szkole w tej aptece jako technik i po prostu mieć z czego żyć :)


Po kierunku Zdrowie publiczne, bez znajomości, na pracę nie ma szans, niezależnie od wybranej specjalności (nie mylić ze specjalizacją!). Po specjalności np. monitorowanie badań klinicznych jest się Licencjatem zdrowia publicznego. U mnie na studiach uzupełniających magisterskich nie ma specjalności, są tylko na licencjacie. Raczej nie możliwe jest pogodzić pracy z tym kierunkiem na UM w trybie niestacjonarnym, ponieważ zajęcia odbywają się również w piątki. Zresztą u mnie za cały rok płaci się 5 tys. zł. Tak więc uważam, że jak już płacić to za lepszy przyszłościowy kierunek, niż omawiany.
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Studia dla techników.

Postprzez cobresca » 26 Lut 2012 13:01

chetnie rozpoczełabym studia ale mature zdawałam 20 lat temu nie na jakies tam procenty ale normalnie na ocenę ,biologia -4 i tak naprawdę nie znalazłam niczego w systemie zaocznym,co dałoby mi dodatkowo miejsce pracy.Oczywiście myślę o pokrewnym zawodzie,myslę ze MY technicy niestety musimy szukać sobie jednak innego zajecia zanim nas zdegradują!!!! .A po zdrowiu publicznym mysle ze nie ma szans na pracę.Co do kierunku dla NAS -to .............. sorry ale ja naprawde niczego nie mogę znalezc
cobresca
 
Posty: 338
Rejestracja: 26 Wrz 2009 15:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron