Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Studia dla techników.

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Studia dla techników.

Postprzez ewka1234 » 18 Gru 2012 20:54

Witam,mogę prosić o jakieś namiary do osoby która już tam studiuje,chodzi mi np.o nr gg lub adres e-mail w celu uzyskania szczegółowych informacji.. z góry dziękuje :)
ewka1234
 
Posty: 8
Rejestracja: 18 Gru 2012 20:49

Re: Studia dla techników.

Postprzez Paula » 29 Gru 2012 14:16

Witam :)

Czytam wszystkie posty, które dotyczą kształcenia dodatkowego dla nas,techników i bardzo ciekawe jest to wszystko,czego się dowiedziałam. Mam prośbę, mógłby ktoś dokładnie napisać mi informacje dotyczące tych studiów, tzn.gdzie składaliście dokumenty,jakie,jaki termin,koszty i zjazdy ( tzn. jak często, bo z tego co czytam,to wiem,że był jakiś zjazd języka ukraińskiego).....generalnie jak to jest,czy po 2 latach mamy licencjat i później musimy robić jeszcze mgr?
Z góry dzięki za odpowiedź!! :)
Paula
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 Gru 2012 14:09

Re: Studia dla techników.

Postprzez andrus_neverKicked » 04 Sty 2013 16:19

Poczatkowa idea byla, aby polski technik majacy teoretycznie za soba juz dwa lata nauki w kierunku Farmacji , po roku nauki w Medical College'u ( Instytucja bedaca czyms wiecej niz polskim studium, a czym nazwijmy to mniejszym od uczelni wyzszej ) po ktorym to zaliczeniu otrzymujesz dyplom ukrainskiego College'u z tytulem bakalawra tj. cos pokroju licencjatu - sredni personel medyczny , Absolwent o takiej sylwetce moze kontunuowac swoja kariere juz na Uniwersytecie Medycznym z prawdziwego zdarzenia, azeby w mniej wiecej 2 lata uzupelnic swoje wyksztalcenie, a po zlozeniu i obronie pracy magisterskiej uzyskac oficjalnie tytul magistra farmacji tamtejszej uczelni. Dyplom ten uprawnia Cie do pracy w Aptece na terenie Ukrainy, oraz do kontynuacji np. studiow 3go stopnia doktoranckich w kierunku dr nauk farm. na Polskich uczelniach bez potrzeby jego nostryfikacji .
Nostryfikacja jest mozliwa na polskim uniwersytecie medycznym po wniesieniu odpowiedniej oplaty 3000-4000 PLN, uzupelnieniu roznic programowych i zdaniu egzaminu nostryfikacyjnego . Wowczas otrzymujemy polski tytul mgr farm oraz PWZ co otwiera droge do pracy w Aptekach i miejscach zatrudnienia na terenie RP gdzie ten dokument w takiej ostatecznej postaci jest wymagany
andrus_neverKicked
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Wrz 2012 19:39

Re: Studia dla techników.

Postprzez Joozeek » 04 Sty 2013 23:15

Będę nie dobry : " a co mnie to gówno obchodzi - jak mawia F.Kiepski"

Wy chcecie skończyć z tzw "palcem w dupie" za "kaskę" studia które normalnie kończy się w Polsce w 5-6 lat , na Ukrainie i być równoprawnym "farmaceutą" jak ten z Polski...a "czarna dziura pod kopułką" pozostanie niestety...

andrus_neverKicked napisał(a):Poczatkowa idea byla, aby polski technik majacy teoretycznie za soba juz dwa lata nauki w kierunku Farmacji , po roku nauki w Medical College'u ( Instytucja bedaca czyms wiecej niz polskim studium, a czym nazwijmy to mniejszym od uczelni wyzszej ) po ktorym to zaliczeniu otrzymujesz dyplom ukrainskiego College'u z tytulem bakalawra tj. cos pokroju licencjatu - sredni personel medyczny , Absolwent o takiej sylwetce moze kontunuowac swoja kariere juz na Uniwersytecie Medycznym z prawdziwego zdarzenia, azeby w mniej wiecej 2 lata uzupelnic swoje wyksztalcenie, a po zlozeniu i obronie pracy magisterskiej uzyskac oficjalnie tytul magistra farmacji tamtejszej uczelni. Dyplom ten uprawnia Cie do pracy w Aptece na terenie Ukrainy, oraz do kontynuacji np. studiow 3go stopnia doktoranckich w kierunku dr nauk farm. na Polskich uczelniach bez potrzeby jego nostryfikacji .
Nostryfikacja jest mozliwa na polskim uniwersytecie medycznym po wniesieniu odpowiedniej oplaty 3000-4000 PLN, uzupelnieniu roznic programowych i zdaniu egzaminu nostryfikacyjnego . Wowczas otrzymujemy polski tytul mgr farm oraz PWZ co otwiera droge do pracy w Aptekach i miejscach zatrudnienia na terenie RP gdzie ten dokument w takiej ostatecznej postaci jest wymagany


Powiem tak : technik f. po szkole typu stawowa we wrocku a technik po szkólce niedzielnej - to dwóch różnych fachowców z których ten pierwszy jest (prawie) wykształcony a ten drugi do wykształcenia...niestety !

w przypadku studiów jest dokładnie tak samo...

przepraszam ale zejdżcie na ziemię...

Pozdrawiam
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Studia dla techników.

Postprzez Paweł » 06 Sty 2013 01:07

Joozek nikt nie mówi że na Ukrainie to już nie trzeba się uczyć,
Po za tym nie chce się wypowiadać na temat przystosowania żaków do pracy aptece; więc cała ta dyskusja...
co do studiów myślę że jest to naprawdę duża szansa dl atych którym nasza ojczyzna nie chce dac szansy
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Studia dla techników.

Postprzez Joozeek » 06 Sty 2013 14:21

Trzeba sie uczyć żeby być fachowcem...

Chodzi mi o to że reprezentując interesy właścicieli P.A. boli mnie to że ktoś "swobodnym leszczem" chciałby zostać "fachowcem" w kilka lat
Podczas gdy my musieliśmy przechodzić przez to całe pieklo w tyle lat i nikt nam nie pomógł i dopiero gdy "POjebało" się już dosłownie wszystko i założyliśmy Izbę
powstać musiały takie pomysły...

Nie zmienie zdania jeśli chodzi o podanie tego "przysłowiowego schabowego po nos" przyszłemu "fachowcowi" który nie zna i nie będzie znał problemów
przez które my przechodzimy a który to ma te nasze problemy głęboko w dupie gdyż liczą sie tylko jego aspiracje i przyszłe "ą" "ę" które to my im załatwimy... :evil:

Paweł pisze : "co do studiów myślę że jest to naprawdę duża szansa dla atych którym nasza ojczyzna nie chce dac szansy"

Czy my musimy sie martwić o tych którym ojczyzna nie dała szansy ?
A nam to niby dała ?

Gdzie oni są ? Co robią żeby ojczyzna dała im szansę ? Czy martwi ich los listy i istnienie P.A. ?

otóż nie !
nic nie robią nawet nie wiedza co to jest punkt apteczny ( np chcą odrabiać staż w punkcie aptecznym !!!) nawet takich żeczy nie wiedzą a my im qurwa fundujemy
studia i świetlaną przyszłość za które nie będzie żadnego dziękuje no ewentualnie pocałuj mnie w dupę !!!

i to mnie boli ! :(
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Studia dla techników.

Postprzez ewka1234 » 06 Sty 2013 15:01

Wydaje mi się,że Józek troche przesadzasz...jak ktoś chce to niech się uczy i dokształca to już jego sprawa...nie wiem czemu ludzie są tacy zazdrośni teraz,praktycznie o wszystko,sorry ale to jest chore.
ewka1234
 
Posty: 8
Rejestracja: 18 Gru 2012 20:49

Re: Studia dla techników.

Postprzez halina » 06 Sty 2013 15:34

Jeśli ktoś chce się uczyć to bardzo dobrze.ZZTF ,który z pewnością ma w swoich szeregach wielu młodych techników dopomaga i dopomoże im pokazując gdzie można się dokształcać zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.Popieram to na 100 %.,ale nam technikom z wieloletnim stażem, mającym punkty apteczne ,rodziny na utrzymaniu i co parę lat stres ze strony MZ grunt pali się znowu pod nogami. :idea: :evil: Dziwne jest tak małe zainteresowanie na forum.obserwuję i codziennie wchodzi na nie kilka osób....dosłownie kilka, gdzie na forum farmacji na czacie ''siedzi codziennie kilkadziesiąt. :( :!: :!:
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: Studia dla techników.

Postprzez Lusia » 06 Sty 2013 17:06

Popiera Jozka, na moim terenie jest wielu technikow farmaceutycznych,ktorzy nie wiedza ,ze w punkcie farmaceutycznym jest lista lekow.Nie chca nawet nalezec do zadnego zwiazku bo mowia ,ze im to niepotrzebne i ze kierownicy im wrecz nie kaza nalec.Mam takich nawet w rodzinie,sa bardziej wazni niz ja bo pracuja w miescie,a uprawnieniach technika malo wiedza.
Lusia
 
Posty: 33
Rejestracja: 11 Paź 2009 08:09

Re: Studia dla techników.

Postprzez dorotan » 06 Sty 2013 17:12

Naprawdę wierzycie, że bez podstaw w okrojonym czasie i to po ukraińsku można uzyskać porządnie porządne wykształcenie równe naszemu mgr farm. , który też nie jest doskonały. Kto ma dzieci na farmacji to wie jaka to harówa .
dorotan
 
Posty: 38
Rejestracja: 11 Sty 2011 19:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron