Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Studia dla techników.

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Studia dla techników.

Postprzez madzia » 06 Sty 2013 17:26

WITAM , nie rozumiem o co chodzi , czy o to Joozeek że twoim zdaniem po ukończeniu studiów na Ukrainie absolwenci ci nic nie będą wiedzieli ? Czy w końcu o to że polscy technicy przychodzą na gotowe , zorganizowane studia przez izbę i związek ? Ja powiem tak uczenia się nikomu nie zabroni , chodżby kończył studia farmaceutyczne na Alasce to i tak w świetle prawa i faktu ich ukończenia to będą farmaceuci . Zazdrość i tupanie nogami nic tu nie pomogą. To typowa mentalność polska , podważania wszystkiego bez twardych argumentów , technik w Polsce też ma szerokie uprawnienia , zdany państwowy egzamin i co ? Można z nim robić wszystko co się podoba , jego uprawnienia do wykonywania czynności w punkcie czy aptece w cudowny sposób zmieniają się w zależności od roku i miejsca pracy. Trzeba mieć świadomość tego że krajach w których technik ma możliwość rozwoju zawodowego istnieje silna korelacja miedzy środowiskiem techników a akademickim . Technicy tam maja możliwość kształcenia na jakimkolwiek poziomie , ale zawsze na poziomie akademickim , u nas technicy to samotny twór , i bez tego środowiska i wsparcia i tak nie przetrwa . Wystarczy wejść na strony uniwersytetów medycznych w USA , czy na poziomie europejskim , aby się przekonać że technicy są obecni i traktowani poważnie . Co do studiów za kasę , uważam że kierunki takie jak farmacja , medycyna powinny być płatne , tylko u nas płatne studia kojarzą się kupieniem dokumentu a to mity , w cywilizowanym świecie wszystko kosztuje i docenia się wagę i trud takich drogich studiów . Czy było warto kończyć studia na Ukrainie to dowiemy się za jakieś 5 lat . Moim zdaniem sprawę techników dawno można było rozwiązać i to z korzyścią dla środowiska , ale jest za póżno , warunki i względy ekonomiczne przysłoniły wszystko więc na pomoc nie mamy co liczyć .
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia dla techników.

Postprzez madzia » 06 Sty 2013 18:05

jak nie Ukraina to inne kraje ...... http://translate.google.pl/translate?u= ... 1&ie=UTF-8
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia dla techników.

Postprzez madzia » 06 Sty 2013 18:14

programy studiów dla techników farmacji . kursów - zakładka studiowanie tutaj na stronie UCL School of Pharmacy
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia dla techników.

Postprzez Joozeek » 06 Sty 2013 21:20

madzia napisał(a):WITAM , nie rozumiem o co chodzi , czy o to Joozeek że twoim zdaniem po ukończeniu studiów na Ukrainie absolwenci ci nic nie będą wiedzieli ? Czy w końcu o to że polscy technicy przychodzą na gotowe , zorganizowane studia przez izbę i związek ? Ja powiem tak uczenia się nikomu nie zabroni , chodżby kończył studia farmaceutyczne na Alasce to i tak w świetle prawa i faktu ich ukończenia to będą farmaceuci . Zazdrość i tupanie nogami nic tu nie pomogą. To typowa mentalność polska , podważania wszystkiego bez twardych argumentów , technik w Polsce też ma szerokie uprawnienia , zdany państwowy egzamin i co ? Można z nim robić wszystko co się podoba , jego uprawnienia do wykonywania czynności w punkcie czy aptece w cudowny sposób zmieniają się w zależności od roku i miejsca pracy. Trzeba mieć świadomość tego że krajach w których technik ma możliwość rozwoju zawodowego istnieje silna korelacja miedzy środowiskiem techników a akademickim . Technicy tam maja możliwość kształcenia na jakimkolwiek poziomie , ale zawsze na poziomie akademickim , u nas technicy to samotny twór , i bez tego środowiska i wsparcia i tak nie przetrwa . Wystarczy wejść na strony uniwersytetów medycznych w USA , czy na poziomie europejskim , aby się przekonać że technicy są obecni i traktowani poważnie . Co do studiów za kasę , uważam że kierunki takie jak farmacja , medycyna powinny być płatne , tylko u nas płatne studia kojarzą się kupieniem dokumentu a to mity , w cywilizowanym świecie wszystko kosztuje i docenia się wagę i trud takich drogich studiów . Czy było warto kończyć studia na Ukrainie to dowiemy się za jakieś 5 lat . Moim zdaniem sprawę techników dawno można było rozwiązać i to z korzyścią dla środowiska , ale jest za póżno , warunki i względy ekonomiczne przysłoniły wszystko więc na pomoc nie mamy co liczyć .



madzia nie chodzi mi o to żebyście nie studiowali ale o to abyście zrozumieli że gdyby nie izba i nasze problemy nikt by tego nie załatwił dla was...za was...

Druga sprawa to to że już rozgranicza sie techników na "lepszych" i "gorszych" na tych po szkole i na tych bez matury i po szkółkach niedzielnych i uwłacza im.
Boję się że jak już pokończycie te studia na ukrainie powstanie problem "lepszy" magister i "gorszy" magister a to urodzi nowe problemy i tak w kółko ...
czyli problem urodzi problem i zamiast normalnej pracy dalej będą urągania i zamieszanie w polskim prawie farmaceutycznym czego wam nie życzę ale
tego się spodziewam...cóż Polska...

Jeśli uraziłem przepraszam - ale ja chodzę po ziemi i widzę co sie dzieje...i wiem co będzie się działo !
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Studia dla techników.

Postprzez madzia » 07 Sty 2013 10:11

Ja Joozeek też twardo stoję na ziemi , w bajki nie wierze ,a w sens nauki i studiowania tak . To że mogą być problemy jakiekolwiek , to jest w polskiej rzeczywistości do przewidzenia . Ale pamiętać trzeba że absolwenci bronić się będą z wiedzy i nie ma tu lipy jeśli chodzi o nostryfikację dyplomu . Rozpisałam się ale wcieło mi posta .Więc krótko , ja wiem ile związek i izba robi dla techników i wdzięczna jestem im za to . Nie wiem czy cała reszta techników wie .... Odwalacie kawał dobrej roboty dla tego środowiska , ale czasami nie rozumiem i czuje się zniechęcona wypowiedziami .Mnie osobiście drażnią wypowiedzi techników lub mgr na forum odnośnie studiów w innym kraju , nic nie wiedzą ale piszą . Na dodatek te wycieczki personalne pod tytułem dziecko posłałam na farmację to wiem jak to harówka , nie macie podstaw do dalszej nauki , problem z językiem itd. Sami chyba nie wierzycie w sens tego co robicie . Przepraszam ale czy jest wiedza i czy są podstawy to już profesorowe z zagranicy i w Polsce będą orzekać . Jak jest aż tak żle z technikami to proponuje zakończyć działalność tego zawodu i będzie spokój .
madzia
 
Posty: 121
Rejestracja: 23 Lis 2011 17:59

Re: Studia dla techników.

Postprzez Amalthea » 07 Sty 2013 12:52

Nie wiem czy cała reszta techników wie ....

Część wie i się interesuje naszymi sprawami, cześć wie i niestety ma to gdzieś (ale to w każdym środowisku takie jednostki są, nie ma co się podłamywać z tego powodu), gro jednak żyje w błogiej (jeszcze) nieświadomości.
Ja ostatnio zaczęłam na FB do znajomych koleżanek techniczek podsyłać linki do Związku, czy do co ciekawszych artykułów (jak choćby ten ostatni na FB Śląskiej Izby Aptekarskiej). Na FB większość z nas ma konta, łatwo dość dotrzeć do większej grupy odbiorców. Niech choć raz to dziadostwo przyda się do czegoś więcej niż tylko do plotek i zabierania czasu ;)
"Na całym świecie, od krańca do krańca, niezrozumiały bełkot i studiowanie absurdów prowadzi do największych zaszczytów" Voltaire
Amalthea
 
Posty: 262
Rejestracja: 22 Paź 2009 09:54
Miejscowość: prawie Poznań :)

Re: Studia dla techników.

Postprzez ewka1234 » 17 Sty 2013 19:14

poda ktoś jakies gadu,bo chciałam zapytać coś więcej o tych studiach :) ?


INFO od ADM. : 608011992 zadzwoń - Joozeek :)
ewka1234
 
Posty: 8
Rejestracja: 18 Gru 2012 20:49

Re: Studia dla techników.

Postprzez ewka1234 » 18 Sty 2013 16:52

Studiujesz tam ? :P
ewka1234
 
Posty: 8
Rejestracja: 18 Gru 2012 20:49

Re: Studia dla techników.

Postprzez sbad » 23 Sty 2013 14:58

Witam! Technicy studiujący farmację na Ukrainie dajcie jakieś namiary na siebie, podzielcie się wrażeniami.Trzymam za Was kciuki
sbad
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 Gru 2011 16:41

Re: Studia dla techników.

Postprzez radirea » 01 Mar 2013 12:02

Witam!!! Czy jest tu ktoś kto myśli o podjęciu studiów na Ukrainie w roku 2013/2014? Łączmy się :)
radirea
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 Mar 2013 11:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron