Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Studia dla techników.

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Studia dla techników.

Postprzez Paweł » 29 Sie 2011 20:14

Nasze działania w sprawach związanych z podnoszeniem kwalifikacji techników farmaceutycznych przypominają szamotanie się szalonej mrówki która chce przewrócić górę – wielka góre obojętności.
Wszyscy wokół się patrzą, co najwyżej mówiąc z politowaniem- no przecież oni nie mają najmniejszej szansy.

Jak wielokrotnie już pisałem podstawowym zadaniem, naszej izby jest zmiana w modelu kształcenia techników farmaceutycznych; nie ma tutaj-przynajmniej moim zdaniem, jakiejkolwiek alternatywy - jednym z najważniejszych argumentów przeciwników punktów aptecznych jest kwestia wykształcenia techników farmaceutycznych i możemy być pewni, w dłuższej perspektywie nikt tego argumentu nam nie odpuści.
Czy tego chcemy czy nie zmiany są konieczne, technik farmaceutyczny jest ostatnim zawodem medycznym bez licencjatu i możliwości dokształcania.
Nie ukrywam że robimy co w naszej mocy by sytuację tę zmienić.
Dzięki naszym staraniom \Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej z Łodzi przygotowała ofertę studiów magisterskich dla techników -

W tym miejscu trzeba powiedzie że nawiązaliśmy również ścisłą współpracę z Wyższą Szkoła Nauk o Zdrowiu -Collegium Masovense z Żyrardowa która tworzy dwa nowe kierunki studiów licencjackich dla techników; farmaceutykę i farmaceutykę przemysłową.
Studia te z pewnością będą stanowiły znakomita ofertę dla techników i pozwolą pogłębić wiedzę na specjalistycznym kierunku przewidzianym właśnie dla techników, nie tak jak to było dotychczas na ochronie środowiska czy chemii.
Osobną propozycja jest farmaceutyka przemysłowa – jest to zupełna nowość pozwalająca kształcić się na kierunku związanym z przemysłem farmaceutycznym.

Zapraszam na stronę uczelni - http://www.cm.edu.pl/index.php
Paweł
Administrator
 
Posty: 1374
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Studia dla techników.

Postprzez Joozeek » 29 Sie 2011 20:34

Czy tego chcemy czy nie zmiany są konieczne, technik farmaceutyczny jest ostatnim zawodem medycznym bez licencjatu i możliwości dokształcania.


NIE CHCĘ BYĆ NIE DOBRY !

TELL ME WHY ?

CZEMU BEZ MOŻLIWOŚCI ? PIELĘGNIARKI MAJĄ NAWET APROBATĘ MINISTER KOPACZ...(KTÓRA TO - NOTABENE WYKORZYSTUJE TEN FAKT W KAMPANII...) I MAJĄ POMOC (DOTACJE) Z UNI CZYLI PRAWIE ZA "FRIKO"

DLACZEGO TECHNIK FARMACEUTYCZNY JEST GORSZY OD PIELĘGNIARKI ?

W ZASADZIE TO PODOBNE PROFESJE WIĘC CZEMU ONE MOGĄ A MY NIE ?

GDZIE JEST TU JAKAŚ SPRAWIEDLIWOŚĆ ,RÓWNOUPRAWNIENIE - JAK BOGA KOCHAM NIE KUMAM...
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2847
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Studia dla techników.

Postprzez quabain » 30 Sie 2011 20:49

A dlaczego te studia nie będą prowadzone na państwowej uczelni? Co to za prestiż studiować na uczelni prywatnej? W szkole prywatnej za edukację trzeba słono płacić, nie wspominając już o poziomie nauczania. Jednym słowem dla uczelni byłby to niezły biznes. Może jeszcze uczestniczylibyśmy w wykładach przez łącze internetowe, w kapciach, przed monitorem komputera. A stażyści z czego mieliby opłacić czesne? Z tych ochłapów - 1032,34 zł? Czy pensja technika wzrośnie po tym kierunku? Zwiększą się uprawnienia zawodowe?
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Studia dla techników.

Postprzez nikita » 31 Sie 2011 11:27

Wiemy w zasadzie, że studia na farmacji dla techników jako kontynuacja nauki są niemożliwe.Powstanie nowego kierunku o podobnym profilu np. farmaceutyka jest bardzo, bardzo trudne i dlatego szkoły prywatne są tylko tym zainteresowane.Co do uprawnień to chodzi o to żeby nie zostały zmniejszone, bo pewnego dnia technik farm może stać sie pomocą apteczną.Wszyscy by chcieli aby mogli dalej studiować na uczelni państwowej na naszym kierunku ale to musimy dopiero wywalczyć!!!!.Tymi i innymi naszymi sprawami zajmuje się IGWPAIA -dzięki.
nikita
 
Posty: 296
Rejestracja: 02 Gru 2009 22:31

Re: Studia dla techników.

Postprzez Paweł » 31 Sie 2011 16:49

Powiedzmy to wprost - "szkoły państwowe" (czyli generalnie uniwersytety itp) otrzymują na kształcenie mgr farm. pieniążki z budżetu, i żeby było jasne - niemałe pieniążki (nie znam statystyk w tym względzie ale chcąc wyrobić sobie pogląd na to jakiego rzędu są to kwoty należy przypomnieć iż studia zaoczne to wydatek przynajmniej 8 - 10 tys zł za semestr; wiec mając na uwadze iż te finansowane z państwowej kieszonki z pewnością nie sa tańsze, z pewnością wręcz przeciwnie; to możemy być pewni że koszt wykształcenia "państwowego" magistra farmacji to setki tysięcy złotych!
Zwróciłem zresztą na to uwagę panu z GIF w czasie ostatniego spotkania w sprawie kryteriów dla punktów aptecznych -
wykształcenie magistra kosztuje nasze społeczeństwo ogromne - coraz większe - pieniądze.

Nie miejmy wiec złudzeń, nie ma i raczej na obecnym etapie nie zanosi się na państwowe szkoły dla techników farmaceutycznych.
No chyba, że w systemie wieczorowym; -ale to raczej to samo co uczelnia prywatna - nie twierdzę, że w ogółe niema na to szans, jednak na obecnym poziomie napewno nie.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1374
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Studia dla techników.

Postprzez quabain » 31 Sie 2011 17:32

A czy ktoś orientuje się, jak wiedzie się Technikom analityki medycznej? W końcu to sytuacja podobna do naszej. Kierunek w policealnych szkołach został zlikwidowany parę lat temu, kontynuacja nauki na Uniwersytetach w kierunku: Analityka Medyczna jest dla nich nieosiągalna. Czy stracili oni uprawnienia, pracę? A może sprzątają laboratoria?
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Studia dla techników.

Postprzez Amalthea » 01 Wrz 2011 09:45

Kochani, czy Wy liczycie na to, ze na państwowych uczelniach będziecie mieli za darmo? Kształciłam do niedawna męża, że się tak wyrażę ;) i kosztowało nas to tyle samo. Niestety, studia wieczorowe (niestatcjonarne) są płatne, a my nie mamy możliwości pójść na inne. Pielęgniarki mają tak łatwo ze studiami, że to aż jest wkurzające, fakt, dofinansowania itd... Ale cóż począć skoro one są z tej 'biednej' branży, a my to z tej 'bogatej" ;) Taka jest opinia i tego się już nie zmieni.

No dobra. Powstał kierunek. Fajnie. Zastanawiam się bardzo (!) poważnie nad tym czy nie zacząć na nim studiować. Mam jednak wątpliwości oczywiście. Co właściwie będę po tym miała? Tak... Formalnie. Zdobędę wyższe wykształcenie, ale czy będą za tym szły jakieś inne upoważnienia?

Ps. Ktoś jeszcze planuje pójść na ten kierunek? Może ktoś z okolic Poznania?
"Na całym świecie, od krańca do krańca, niezrozumiały bełkot i studiowanie absurdów prowadzi do największych zaszczytów" Voltaire
Amalthea
 
Posty: 262
Rejestracja: 22 Paź 2009 09:54
Miejscowość: prawie Poznań :)

Re: Studia dla techników.

Postprzez quabain » 01 Wrz 2011 10:44

Ja mieszkam w Poznaniu. Dzisiaj dostałem list z UM. Zaczynam studia na kierunku: Zdrowie publiczne od 26.09. Obiorę specj.: Monitorowanie badań klinicznych, tudzież: Zarządzanie w opiece zdrowotnej. Jest to nr 1 (Uniwersytet Medyczny) wśród uczelni medycznych w Polsce. Do zawodu Technika mam nadzieję, że już nigdy nie wrócę.
quabain
 
Posty: 30
Rejestracja: 10 Cze 2011 22:00

Re: Studia dla techników.

Postprzez Paweł » 01 Wrz 2011 12:24

Ale cóż począć skoro one są z tej 'biednej' branży, a my to z tej 'bogatej" ;) Taka jest opinia i tego się już nie zmieni.


Moim zdaniem przyczyna jest nieco inna, pielęgniarki mają po prostu tzw dużą się społecznego oddziaływania"
Ta raczej niemierzalna siła powoduje ze są one w dużo lepszej sytuacji niż technicy farmaceutyczni , mimo iż kiedyś stratowali z tego samego poziomu ( osoby wybierające zawód na podobnych warunkach mogły wybrać profil zarówno pielęgniarski jak i farmaceutyczny było to uzależnione tylko od nich.
Czym jest spowodowana ta siła środowiska pielęgniarek,- ano przede wszystkim zorganizowaniem, a skąd sie bierze to zorganizowanie zapytamy z kolei- z dwu rzeczy:
pierwsza to organizacja (samorząd aptekarski) która zajmuje się ich sprawami (lepiej lub gorzej).
druga zaś to charakter ich pracy tj. duże skupiska pracowników, szpitale, przychodnie - kontakty w takich dużych ośrodkach są ułatwione; ludzie znają się ze sobą, spotykają na co dzień w związku z czym łatwiej jest podjąć się działania łatwiej je zorganizować.

Także nie jest to tak że pielęgniarki pochodzą z biedniejszej branży wręcz przeciwnie- jeże li uświadomimy sobie ze cały budżet NFZ ponad 70 miliardów z czego na leki to zaledwie 8 miliardów to z pewnością nie powinniśmy uważać pielęgniarek za "bardzo biedna" grupę społeczną; co więcej z tego co wiem doświadczona pielęgniarka w szpitalu zarabia powyżej 3- 4 tys zł a wiec sporo więcej niż technik farm.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1374
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Studia dla techników.

Postprzez Joozeek » 01 Wrz 2011 14:31

Joozeek pisał :
(...) DLACZEGO TECHNIK FARMACEUTYCZNY JEST GORSZY OD PIELĘGNIARKI ?

W ZASADZIE TO PODOBNE PROFESJE WIĘC CZEMU ONE MOGĄ A MY NIE ?

GDZIE JEST TU JAKAŚ SPRAWIEDLIWOŚĆ ,RÓWNOUPRAWNIENIE...


Paweł napisał :
Także nie jest to tak że pielęgniarki pochodzą z biedniejszej branży wręcz przeciwnie- jeże li uświadomimy sobie ze cały budżet NFZ ponad 70 miliardów z czego na leki to zaledwie 8 miliardów to z pewnością nie powinniśmy uważać pielęgniarek za "bardzo biedna" grupę społeczną; co więcej z tego co wiem doświadczona pielęgniarka w szpitalu zarabia powyżej 3- 4 tys zł a wiec sporo więcej niż technik farm.
(...) Czym jest spowodowana ta siła środowiska pielęgniarek,- ano przede wszystkim zorganizowaniem, a skąd sie bierze to zorganizowanie zapytamy z kolei- z dwu rzeczy:
pierwsza to organizacja (samorząd aptekarski) która zajmuje się ich sprawami (lepiej lub gorzej)...


Joozeek pisał :
(...) BEZ MOŻLIWOŚCI ? PIELĘGNIARKI MAJĄ NAWET APROBATĘ MINISTER KOPACZ...(KTÓRA TO - NOTABENE WYKORZYSTUJE TEN FAKT W KAMPANII...)


Pielęgnarki potrafią się zorganizować ,zebrać w jednym miejscu i głośno przedstawić swoje postulaty które są za "potwierdzeniem" wysłuchane i rozpatrzone !!!
a teraz mają też za sobą rząd !

Dlaczego my tego nie potrafimy ? no cóż to taka cecha wielu z Nas że wolimy żeby ktoś za Nas załatwił sprawy które powinniśmy załatwiać razem i w sposób podobny do pielęgniarek !
No ale komu by sie chciało do Warszawy jechać - jak mogą pojechać inni...

Reasumując : Jesteśmy wygodni i jest o Nas zbyt cicho a reszta myśli iż nie ma takiej konieczności aby technik musiał podnosić poziom swojego wykształcenia.

...takie jest moje zdanie
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2847
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Następna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron