Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Przerwa w wykonywaniu zawodu.

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Przerwa w wykonywaniu zawodu.

Postprzez basia » 05 Maj 2011 13:52

Jak długo technik może nie pracować w zawodzie,aby nie musiał ponownie zdawać egzaminu?
Dziękuję za odpowiedz.
basia
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 Kwi 2011 18:18

Re: Przerwa w wykonywaniu zawodu.

Postprzez Paweł » 07 Maj 2011 17:56

Wg obowiązujących przepisów na dzień dzisiejszy nie ma przepisu, który regulowałby kwestię przerywy w wykonywaniu zawodu technika farmaceutycznego. Tym niemniej pragnę zauważyć ,że przepisy projektowanej ustawy o zawodach medycznych, której wejście w życie przewidywane jest w najbliższych miesiącach wprowadzą instytucję rejestru zawodów medycznych oraz uregulują kwestię z ciągłością wykonywania danego zawodu. Dotyczy to również zawodu technika farmaceutycznego wpisanego pod pozycją 18 do tabeli nr 1 wspomnianej ustawy
Jeżeli wejdzie w życie ustawa o zawodach medycznych, to wówczas zgodnie z zapisami w projekcie tej ustały ; jeżeli przerwa w wykonywaniu zawodu technika farmaceutycznego będzie wynosiła więcej niż 5 lat będzie on musiał:
Art. 27. 1. Jeżeli osoba spełniająca warunki, o których mowa w art. 4, nie
wykonuje danego zawodu medycznego przez okres dłuższy niż 5 lat, a zamierza
podjąć wykonywanie zawodu medycznego, ma obowiązek odbyć staż uzupełniający
pod nadzorem innej osoby uprawnionej do wykonywania danego zawodu
19
medycznego, legitymującej się co najmniej 5 letnim doświadczeniem zawodowym w
danym zawodzie, zwanej dalej „opiekunem stażu”. Opiekuna stażu wskazuje
kierownik podmiotu, w którym jest odbywany staż uzupełniający.
2. Staż uzupełniający trwa 6 miesięcy i powinien odbywać się w pełnym
wymiarze czasu pracy. Jeżeli staż odbywa się w niepełnym wymiarze czasu pracy, to
ulega on proporcjonalnemu wydłużeniu.
3. Staż uzupełniający odbywa się na podstawie umowy o pracę na czas
określony, umowy cywilnoprawnej, wolontariatu lub skierowania starosty, o którym
mowa w art. 53 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i
instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.6)).
Paweł
Administrator
 
Posty: 1374
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: Przerwa w wykonywaniu zawodu.

Postprzez basia » 08 Maj 2011 11:51

Dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam.
basia
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 Kwi 2011 18:18


Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron