Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez Joozeek » 19 Sty 2011 22:53

Już nawet w programach inf. do obsługi apteki czy P.A. są zawarte informacje że technik to "zbędny dodatek" do apteki i powinien rozkładać leki albo sprzątać...

Nie wiem co o tym myślicie ale Nas spotkało ostatnio coś takiego !

Czy to jest normalne ?

przecież wszyscy wiemy kto stoi za pierwszym stołem ...

Image

(patrz załącznik)
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez Joozeek 20 Sty 2011 09:53, edytowano w sumie 2 razy
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez mir1 » 21 Sty 2011 23:33

Korzystamy z programu kamsoft. Nidy nie zauważyłam tej uwagi . Nawet dziś specjalnie próbowałam sprzedać (oczywiście na swoim haśle ) coś z wykazu A i nic takiego nie pokazywało się . Może zależy od szefa jakie uprawnienia w programie nam zostawi ?
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez staaaażystka » 22 Sty 2011 09:12

Obowiązkowym przedmiotem na V roku farmacji jest : Jak gnębić techników farmaceutycznych?
Jednak w tym przypadku to tylko ustawienie programu. Trzeba było poprosić magistra żeby przyszedł za pierwszy stół:P
staaaażystka
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 Sty 2011 14:04

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez beata » 22 Sty 2011 18:31

Takie zabezpieczenia można obejśc,..............zawsze technicy pracowali na haśle mgr .......szczególnie na dyżurach nocnych .....bo to powszechny proceder.Na dyżurach nocnych wydawane jest wszystko od prezerwatyw po środki odurzające...tak było jest i będzie .Takie komunikaty są dla picu jak przyjeżdża nadzór.....ot dla poprawienia sobie samopoczucia dla obu stron .Jesli informatycy tworzą takie zabezpieczenia ....to jedynie skanowanie siatkówki oka przy każdej sprzedaży przy pierwszym stole może dałoby oczekiwany efekt :lol: :lol: :lol: :lol : :P ( połowa aptek do zamknięcia) a tak mogą sobie tworzyc...........
Ostatnio edytowany przez beata, 22 Sty 2011 18:32, edytowano w sumie 1 raz
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez mir1 » 22 Sty 2011 21:30

Staaaażystka ,drogie dziecko ,wydaje mi się ,że trochę przesadzasz. Na studiach farm. nikt nie nawołuje do gnębienia techników. Masz tam kogoś znajomego ? Ja mam ,nawet jedna z nich jest b. bliską mi osobą. Wiem ile trudu,samozaparcia i zdrowia kosztuje je zaliczenie semestru. Dlatego nie dziwię się jeżeli potem mgr farmacji są z siebie dumni . Oczywiście ,nie zwalnia to ich z szanowania innego człowieka :-) Osobiście ,nie mam problemu z dogadanien się z mgr w naszej aptece :-)
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez mir1 » 22 Sty 2011 21:46

Nie wiem czy ten problemik kogoś zainteresuje ? Często odsyłam kartki konkursowe . których sporo otrzymujemy do apteki . Wysyłam je oczywiście jako tech. farm. Do pewnego czasu udawało mi się nawet często coś wygrywać. Nadal wysyłam ,ale od dłuższego czasu na nic nie załapuję się . Zauważyłam ,że wymagają podpis farmaceuty ,czyli konkursy nie dla nas ? A przecież to głównie technicy stoją za pierwszym stołem . Najwięcej konkursów organizuje chyba Polpharma . Wiadomo ,że to nie jest największy problem w aptece ale trochę przykro :-|
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez mir1 » 26 Sty 2011 18:54

Przemyślałam sprawę tych konkursów i doszłam do wniosku ,że nie ważne czy są one też dla tech. czy tylko dla mgr . Nie będę brała już w nich udziału ponieważ w sumie to nie jest etyczne. Jest to "woda na młyn "producenta . Dadzą jakiś prezencik i wskaźniki sprzedaży rosną i ceny przy okazji też ! Więc nie ma co się cieszyć drobną wygraną bo tak naprawdę to funduje nam ją pacjent ,często dość biedny :-(
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez mir1 » 28 Sty 2011 22:47

"Czy technikom farmaceutycznym potrzebna jest etyka zawodowa ? " pyta o to doc. dr hab. Anita Magowska w swoim artykule na łamach Czasopisma Aptekarskiego nr 10 (202) z października 2010r. Po przeczytaniu odniosłam wrażenie ,że za zło "moralne" wpuszczone ostatnimi czasy do aptek odpowiedzialni są technicy. Nie mamy kodeksu deontologicznego więc robimy co mam się podoba gdyż za wszystko konsekwencje poniesie magister. Pani docent napisała "W medycynie i farmacji obowiązuje żelazna reguła ,że im więcej wiedzy ,tym większe ograniczenia własnych partykularnych interesów (przede wszystkim potrzeby zysku )i tym więcej zaufania publicznego . " Czyli co ? Mamy (technicy ) mniej wiedzy niż mgr ,więc posiadamy większą potrzebę zysku ,jesteśmy bardziej pazerni (kosztem pacjenta ) ? Potem posądza nas o nieuczciwość wobec NFZ gdyż wykorzystujemy sytuację gdy pacjent rezygnuje z leku refundowanego . Następnie porusza sprawę profitów (od firm farmaceutycznych ) z jakich chętnie korzystamy. Te sytuacje pewnie zdarzają się w aptekach ,ale wydaje mi się ,że najmniejszy udział w tym może mieć technik farmaceutyczny . Przecież prawie na wszystko musimy mieć zgodę magistra . Nie sądzę ,że z powodu braku kodeksu (specjalnego dla techników ) postępujemy nieetycznie. W studium też nam wpajano ,że najważniejsza jest troska o dobro pacjenta. A tu próbuje się mam wmówić ,że tylko magistrowie o tym wiedzą ? Jeżeli ktoś czytał ten artykuł proszę się podzielić swoimi odczuciami ?
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez AniaEr » 17 Lip 2011 21:16

Mi sie bardziej podoba "wypowiedź" tego Pana o technikach farmaceutycznych na stronie 10: http://www.nia.org.pl/dat/magazyn/NIA_k ... 3_17_3.pdf , cóż najwyraźniej ani technicy farmaceutyczni po ekstra-publicznych-trzymających poziom szkołach policealnych ani tacy po kiepskich-eksternistycznych-nic-nie-dających byleszkółkach nie są nikomu do niczego potrzebni skoro można ich oficjalnie poniżać.


Chciałam się uczyć w tym zawodzie, na technika póki co. Jednak jak dłużej poczytałam to forum i zobaczyłam jak tu wszyscy srają do własnego gniazda to aż się odechciewa. Każdy lepszy od drugiego, ale wszyscy pokrzywdzeni.
Ostatnio edytowany przez AniaEr, 17 Lip 2011 21:22, edytowano w sumie 1 raz
AniaEr
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 Maj 2011 07:36

Re: Dyskryminacja Techników Farmaceutycznych !

Postprzez Joozeek » 17 Lip 2011 21:21

AniaEr napisał(a):(...)
Chciałam się uczyć w tym zawodzie, na technika póki co. Jednak jak dłużej poczytałam to forum i zobaczyłam jak tu wszyscy srają do własnego gniazda to aż się odechciewa. Każdy lepszy od drugiego, ale wszyscy pokrzywdzeni.



no cóż...my Polacy mamy to do siebie...

A ty czujesz się niby jak ?

...Chciałam się uczyć w tym zawodzie, na technika póki co...


zawsze możesz zostać lekarzem ale nie felczerem...! :lol:

a co do pisma to już lekko "starawe" 2009...już zmienili zdanie poczytaj dokładnie na forum !
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Następna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron