Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Pomocy Stażystka!!

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Aleksandra » 02 Lut 2011 13:27

Luuudzie! No dajcie spokój !
Czy każdy wątek na tym forum musi kończyć się tym samym tematem i tak smo :?
Czy musimy sie wzajemnie "żreć"???
Tylko potrzeć jak powstanie nowe forum albo i zrzeszenie techników szkółek niedzielnych :lol:
Musimy WSZYSCY się zjednoczyć i w zgodzie zabiegać o kształcenie w NASZYM zawodzie na poziomie licencjata.
Tylko to NAS uratuje przed degradacją .
Zamiast się kłócić ,pomyślcie lepiej jak zabrać sie do tego tematu.

Ps.Generalnie jestem przeciwniczką zamykania wątków,ale tu jak nigdy- po AMEN powinno nastapić zamknięcie.
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Aleksandra » 02 Lut 2011 13:33

nikita napisał(a):.A teksty że technicy chcą krótszego stażu mnie normalnie osłabiają.


Mnie normalnie też.
Myślę ,że to bardzo na rękę NIA,w sumie jek ktoś chce być pomocą apteczną,(ograniczenie uprawnień), to stażu wcale nie musi odrabiać.
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Joozeek » 02 Lut 2011 13:39

do nikita :

Nie rozumiem Joozeek czy to "w przypadku ostatnim" tyczy się mnie ? Ja jestem technikiem który kończył szkołę na początku lat 80-tych, staram się być obiektywna...


więcej : NIE JEDEN MAGISTER ! (W PRZYPADKU OSTATNIM) tyczy magistra a nie ciebie !

Czyli chodzi o to że nie jeden magister nie ma takiej wiedzy i praktyki jak technik taki jak np TY !
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez nikita » 02 Lut 2011 13:40

A więc AMEN :lol:
nikita
 
Posty: 296
Rejestracja: 02 Gru 2009 22:31

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Joozeek » 02 Lut 2011 13:47

A co do walki o licencjat i dalszą naukę w naszym kierunku to temat jest jak najbardziej aktualny i ważny gdyż to co było już nie będzie...

I skoro inni mogą podnosić kwalifikacje w sposób nie kolidujący z pracą zawodową to czemu nie mogą tego technicy farmaceutyczni !???
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez halina » 02 Lut 2011 14:19

Macie rację Nikita,Aleksandra i Joozek,którego wypowiedż bardzo mi się podobała.Nic dodać nic ująć jak to mówią.Zamiast szkół 2-letnich powinny powstać licencjaty.Musimy się dokształcać .Jestem przeciw skróconym stażom.Przewodniczący ZZTF musi wysłuchać co mamy do powiedzenia.
halina
 
Posty: 719
Rejestracja: 22 Wrz 2009 16:34

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez staaaażystka » 03 Lut 2011 14:22

halina napisał(a):Był TPL,uczyliśmy się z podręczników akademickich.Była łacina,farmakologia ,chemia śniła sie nam po nocach.Po zaliczeniu 1 roku i miesięcznej praktyce wakacyjnej w aptece przyszedł 2 rok a tam po zajęciach do południa w szkole,po obiedzie maszerowało się do apteki otwartej,i tak przez pół roku.Drugie półrocze to samo -do południa zajęcia a po południu praktyka w aptece szpitalnej .


To u mnie W-wce mieliśmy mniej praktyk:
- 1 semestr praktyk w aptece szpitalnej i 4 wizyty w hurtowni farm ( w piątki nie mieliśmy zajęć tylko właśnie tak owe praktyki)
- 1 semestr praktyk w aptece otwartej ( w środy nie mieliśmy zajęć tylko 8 godzin w aptece A)
- Miesięczne praktyki ( 40 godzin tygodniowo przed egzaminem) >> przez ten miesiąc to się tyle maści nakręciłam, nie mówiąc o litrach płukanki z jodem... razem ze mną była dziewczyna, która kończyła szkółkę weekendową ( ciapa to z niej niezła była) i jedynym jej zadaniem było układanie recept i dokładanie pudełek do szuflad. Jednak wynikało to raczej z jej predyspozycji (ich braku) niż szkoły:///
staaaażystka
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 Sty 2011 14:04

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez AniaEr » 07 Maj 2011 11:16

Witam.
Nie wiem skąd tutaj pojawia się tyle złych zdań o prywatnych policealnych szkołach o tym kierunku.
Sama osobiście dowiadywałam się w TEB w swoim mieście z czystej ciekawości i w sekretariacie powiedziano mi, że nie istnieje (przynajmniej u nich) ten kierunek w trybie zaocznym. Zajęcia u nich odbywają się od wtorku do piątku od 15:30 do 20 i w weekendy od rana do wieczora. Także liczba godzin jest identyczna z tą, która jest w Publicznym Studium Medycznym na tym kierunku również w moim mieście( też się dowiadywałam).
I z tego co się dowiedziałam to po prostu nawet te "byle jakie" "prywaciaki" nie pozwalają na tak małą ilość godzin, którą wyrobiłoby się ucząc w same weekendy.
A naczytałam się tu wielu wypowiedzi, że niby w tych prywatnych szkołach ( czyli wnioskuje, że np. w TEBie, zajęcia odbywają się jak w zaocznych czyli tryb weekendowy co jest jak widać nieprawdą)

A w ogóle co do tej dyskusji na temat otwarcia licencjata czy zamknięcia tych "wszystkich prywaciaków" to ja osobiście czuje wielką chęć podjęcia tego zawodu ale po pierwsze nie stać mnie finansowo na STUDIA, a po drugie sytuacja rodzinna nie pozwoliłaby mi w podjęciu studiów dziennych bo zakładam, że w przypadku jaki podałam te wieczorowe licencjaty wyglądałyby bardzo podobnie czyli też w tygodniu popołudniami z tym, że trwałyby 3 lata i były 2 razy droższe.

Pozdrawiam i przepraszam za wtrącenie ale nie mogłam tego nie napisać.
AniaEr
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 Maj 2011 07:36

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez dorotan » 07 Maj 2011 20:32

Aniu , nie wierz do końca w to co mówią panie w sekretariacie . Muszą tak mówić ,inaczej dana placówka mogłaby nie otrzymać zgody na kształcenie techników farmaceutycznych. Mam prośbę do techników ,którzy w ostatnich latach otrzymali dyplomy , a uczyli się w weekendy . Sprawdźcie na dyplomie informację w jakim trybie ukończyliście tę szkołę. Nie wiem czy wszystkie policealne kłamią . Dziewczyna (nasza stażystka uczestnicząca w miesiącu w dwóch zjazdach od piątku popołudnia do niedzieli do 15ej. ) ma wpis ,że uczyła się w trybie stacjonarnym. Cóż papier wszystko przyjmie. W moich długoletnich obserwacji wynika jednak ,że technicy kończący tradycyjnie dziennie i bezpłatnie studium są lepiej przygotowani. Szczególnie zwróciłam uwagę na odpowiedzialność i nastawienie do zawodu. Jest różnica . Dziewczyny z dziennych traktowały ten zawód jako powołanie ,a nie jako inwestycję ,która powinna szybko się zwrócić . Zdaje sobie sprawę ,że wyjątki mogą się zdarzać.
dorotan
 
Posty: 38
Rejestracja: 11 Sty 2011 19:26

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez AniaEr » 08 Maj 2011 15:29

Na prawdę nie wiem jak to wygląda w innych miastach ale pisalam wyraźnie, że specjalnie byłam też w Publicznym Studium Medycznym bezpłatnym oczywiście gdzie zajęcia odbywają się w tygodniu od rana i liczba godzin zgadzała się z TEBem. Widziałam tez plan zajęć TEBa na tym kierunku ponieważ moja koleżanka zaczęła tam naukę na tym kierunku w zeszłym roku i ma lekcje w każdy weekend i kilka razy w tygodniu od 15:30. Może gdyby publiczne szkoły postarały sie o chociaż jedna klase prowadzoną popołudniami to ludzie rezygnowaliby z takich szkól jak TEB. Ja niestety na lekcje od rana nie mogę sobie pozwolić i nie liczę na szybką kasę w późniejszej pracy. Myślę, że mało kto liczący na dobre zarobki po prostu utrzyma się długo na rynku pracy. Teraz jest taka duża konkurencja, że łatwo jest wyłapać leni i po prostu się ich pozbyc więc prędzej czy później zarowno absolwenci "prywaciaków" jak i publicznych szkół zostana rozliczeni i poddani ocenie przez życie po prostu.
Zainteresowała mnie ta wypowiedź o świadectwach i pójde sie dowiedziec jak to w TEB wygląda, z czystej ciekawości:)
AniaEr
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 Maj 2011 07:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron