Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Pomocy Stażystka!!

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Pomocy Stażystka!!

Postprzez Brodzia » 10 Sty 2011 22:33

Witam jestem technikiem farmaceutycznym. Od listopada "odrabiam" staz w aptece. Nie moge doprosic sie umowy o prace. Moja wyplata jest w granicach 500 zl. Mialam otrzywymac kase na staz z urzedu , moja kierowniczka powiedziala ze sie tym zajme ale mam podejrzenia ze nie poczynila żadnych krokow w tym celu! Zapytalam ja jak ma zamiar dopisac mi te niedlugo 3 miesiace do stazu zeby mi sie liczyl prawnie . Powieniala ze wystawi mi zaswiadczenie. Ale to przeciesz musio byc poparte jakas umowa czy czyms. A ja wlasnie nie moge sie doprosic umowy. Boje sie ze mnie oszuka :cry: co mam robic. nie wiem zupeni na czym stoje.
Brodzia
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Sty 2011 22:11

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Aleksandra » 10 Sty 2011 23:44

Naciskaj na podpisanie umowy.
Jeśli w Twoim zatrudnieniu posredniczył Urzad Pracy-idz i wyjasnij tą sprawę.
Ostatecznie lepiej nawet stracić te trzy miesiące niż obudzić się z reką w nocniku za jakiś czas..
Live is brutal ..jak powiadają.
Jesli sprawa nie wyjaśni się do końca miesiąca-spadaj stamtąd-szkoda czasu i nerwów. :(
Trzymaj się ;)
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez halina12 » 11 Sty 2011 14:00

mam pytanie do brodzi z jakiego jesteś województwa
halina12
 
Posty: 50
Rejestracja: 21 Lis 2009 21:08

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez staaaażystka » 11 Sty 2011 17:38

uciekaj od niej jak najdalej, ale koniecznie wyjaśni sprawę z urzędem pracy.
staaaażystka
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 Sty 2011 14:04

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Brodzia » 11 Sty 2011 21:14

a jakie znaczenie ma to z jakiego wojewodztwa jestem ??
Brodzia
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Sty 2011 22:11

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez halina12 » 12 Sty 2011 10:49

w każdym wojewódzwie zarabia się nieco inaczej
halina12
 
Posty: 50
Rejestracja: 21 Lis 2009 21:08

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez Mańka » 15 Sty 2011 01:09

w tym roku kończe studium i mam nadzieję rozpocząć staż. Z tego co zdążyłam się zoorientować przez dwa lata muszę mieć umowę o pracę na pełen etat, byłodrobić cały staż i nabyć pełne uprawnienia zawodowe. I w tym miejscu moje pytanie/wątpliwość: czy np. przez 1 rok mogę być w aptece na stażu z urzędu pracy i okres tego stażu będzie liczył się do stażu wymaganego przez prawo farmaceutyczne?? wątpliwosc polega na tym, że w okresie stażu z urzędu pracy nie ma umowy o pracę a jedynie porozumienia między up a pracodawcą o stażu pracowniczym. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Mańka
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 Sty 2011 01:03

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez staaaażystka » 22 Sty 2011 09:09

Oczywiście zgadzaj się na staż z UP, a dostaniesz ok 800zł, czyli mniej niż pomoc apteczna w twojej przyszłej aptece, bo pensja z UP jest niższa niż pensja minimalna. Dziewczyno jak ci się udało dostać do tej szkoły ??
staaaażystka
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 Sty 2011 14:04

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez mir1 » 22 Sty 2011 21:04

Hm ...Staaaażystka ->młoda ,gniewna ;-) A może mam nawet takich potrzeba ?
Dziewczyno jak ci się udało dostać do tej szkoły ??
Z wypowiedzi Mańki wnioskuję ,że poszła do tej szkoły poprostu z zamiłowania :-) Tak ,są jeszcze tacy :-) Najpierw chcą wciągnąć się w zawód a na dalszym planie widzą zarobki. Niedawno przeczytałam stwierdzenie studenta farmacji ,że pasja na tych studiach to podstawa, a zastanawia się czy chwilami to już nie fanatyzm ;-) Myślę ,że to zdrowy "fanatyzm ". Pieniądze są ważne ,pewnie, bo potrzebne ! Jednak żal mi osób ,które od samego początku pracy muszą skupiać się na walce o nie . To przesłania piękno naszego zawodu ! Przepraszam jeśli kogoś urażę ,zauważyłam ,że najbardziej zależy na odpowiednio wysokich pensjach absolwentom szkół płatnych. Może musi im ten wkład finansowy szybko zwrócić się ?
Ostatnio edytowany przez Joozeek, 22 Sty 2011 21:22, edytowano w sumie 1 raz
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: Pomocy Stażystka!!

Postprzez beata » 22 Sty 2011 21:33

To jeszcze nic........... nie tak dawno odwiedziło mnie młode dziewcze i zapytało wprost ile zarabia technik w aptece....bo nie wie czy isc do płatnej szkółki, bo słyszała że jest szybko ...łatwo ...tanio... i przyjemnie ją ukończyc :o .o zgrozo :evil:
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Następna

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron