Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

LICENCJAT na WSTH ?

TEMATY ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez Paweł » 19 Gru 2010 16:53

W czwartek rozmawialiśmy na tematy związane ze wsparciem prac nad licencjatem oraz magisterium, wydaje mi się ze efekty rozmów ocenić należy jako pozytywne .
Jednak nie wiem czy po ukazaniu się listu Naczelnej rady aptekarskiej do MZ to się nie zmieni - moim zdaniem list ten miał za zadanie,
zastraszyć szkoły, i przestrzec przed kontaktami z nami. Nie wiem jak państwo, ale ja odczytuje w podtekście tego listu groźbę typu - nie zadawajcie się z nimi, bo będziecie mieć z naszej strony kłopoty; bo jak odebrać inaczej żądanie nasłania kontroli dlatego że ktoś ośmiela się kształcić techników farmaceutycznych.
proszę Panią Minister o skontrolowanie podstaw działania i kształcenia w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej oraz w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych (w załączeniu ulotka reklamowa).
Jak wynika bowiem z ofert adresowanych do przyszłych słuchaczy, propozycja kształcenia kierowana jest do techników farmaceutycznych, umożliwiając im uzyskanie po ukończeniu nauczania tytułu licencjata, a następnie - po skończeniu nauczania II stopnia - tytułu magistra.

Tak że nie wiemy jak będzie, bo jeżeli u nas odezwały się głosy pełne trwogi, to co mówić o innych.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez mariusz » 03 Sty 2011 23:30

Szanowni Państwo,
chcę poinformować, że nie istnieje i nigdy nie istniala możliwość podjęcia studiów farmacetycznych w wsth. nie ma możliwości "zrobienia" tam licencjatu na jakichś lepszych warunkach, np. krótszym okresie studiów. Uczelnia ta prowadzi studia trzyletnie.
Jak zauważyla jedna z Forumowiczek (Aleksandra » 16 Gru 2010 11:04 ) wsth prowadzi studia lic. tylko z zakresu promocji zdrowia, turystyki krajow biblijnych i dziennikarstwa - wszystko na kierunku teologicznym; wykaz punktów/miast gdzie prowadzone są zajęcia na oficjalnej stronie wsth nie wspomina nawet o farmacji.
Nie ma też opcji studiów krótszych dla osób po farmacji. Nie wiem, skąd takie informacje niektóre osoby zdobyly, ale z pewnością nie z wladz tej uczelni. Wiem o tym, bo sam sprawdzalem. Albo ktoś chce zwyczajnie zarobić na poszukującym wyksztalcenia studencie, albo jeszcze coś, ale nie ma to związku z ofertą wsth.
Zresztą prawdę mowiąc, bylaby to rzeczywiście bezsensowna praktyka aby ksztalcenie teologiczne bylo powiązane z farmacją. Bo niby jak.
Proponuję szukać innych szkól, które się tym zajmują. A nie szkol teologicznych, które nic o tym nie wiedzą.
mariusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 Sty 2011 23:10

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez mariusz » 03 Sty 2011 23:59

i jeszcze jedna sprawa:
na stronie WSTH nie ma nawet wzmianki o instytucie pracy socjalnej, który prowadzilby studia z socjoterapii i doradztwa pedagogicznego w farmacji !!! - a na coś takiego powoluje się Ośrodek Promocji i Edukacji w Piotrkowie/Lodzi (http://www.studianiebanalne.eu/TF.htm)
A swoją drogą, czy ktoś próbwal się zainteresować co to za twór ten "Ośrodek Promocji i Edukacji"? Bo to wygląda na to, że jest jakimś tworem próbuje pośredniczyć między Wyzsza Szkola Teolog-Humanist. a Wyzsza Szkolą Edukacji Zdrowotnej, ktory zachęca do studiów w wsth i potem wyzszej szkole edukacji zdrowotnej. Gdyby jeszcze wsth potwierdzilo proponowane przez Osrodek Promocji i Edukacji studia w zakresie farmacji to ok. ale wsth tego nie potwierdza.
Natomiast komunikat na stronie wsth, że "pewne środowiska paraedukacyjne wykorzystaly bezprawnie pozycję wsth" (http://www.wsth.pl) daje dużo do myślenia.
mariusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 Sty 2011 23:10

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez tomek111-70 » 04 Sty 2011 19:19

[quote="mir1"]przesylam Wam odpowiedz ktora otrzymalam z biura ZZTF

[list]"Witam,

Tak, oferta jest prawdziwa. ZZTF RP wraz z IGWPAiA rozpoczął rozmowy w
zakresie dokształcania techników farmaceutycznych. To pierwszy produkt,
który zaoferowała nam uczelnia wyższa.
Zgodnie z przedstawioną ofertą studia licencjackie są prowadzone w trybie
specjalnym, po zaliczeniu czasu nauki w szkole policealnej. Rzeczywisty
czas studiów licencjackich wynosi 1 rok.
Placówki umieszczone w wykazie WSTH kształca na róznych kierunkach. W
zalezności od zainteresowania i potrzeb, ośrodki będą prowadzić edukację
dla techników farmaceutycznych zgodnie z zapotrzebowaniem tzn jesli w danym
regionie utworzy sie grupa odpowiedniej wielkosci, ośrodek rozpocznie
zajecia dydaktyczne na tym terenie.
Koszt 4200 jest górna granicą zgodnie z ustaleniami ze szkołą, ale
bliższych informacji można zasięgnąć pod numerem infolinii :
801-36-36-00.

Poniżej przedstawiam zakres przedmiotów. Przedmioty zawodowe szkół
policealnych zostają zaliczone , a oceny przepisane na podstawie świadectw,
dyplomów i/lub indeksów:

Przedmioty specjalistyczne (zaliczone w chwili przyjęcia)
1.Podstawy w anatomii, fizjologii i patofizjologii
2.Zdrowie publiczne
3.Podstawy prawa i ekonomii
4.Analiza leków
5.Psychologia
6.Farmakognozja
7.Technologia postaci leków
8.Farmakologia
9.Łacina

Pedagogika ogólna (w toku studiów)
1.Socjologia
2.Biomedyczne podstawy rozwoju
3.Wprowadzenie do pedagogiki ogólnej
4.Historia wychowania
5.Podstawy pedagogiki specjalnej
6.Umiejętności interpersonalne w edukacji
7.Organizacja i metodyka studiowania

Przedmioty teologiczne (w toku studiów)
1.Historia chrześcijaństwa
2.Religie współczesnej Europy
2.Biblistyka Starego i Nowego Testamentu
4.Etyka
5.Filozofia
6.Język obcy




--
Z poważaniem

Dominik Żyro
Prezes Zarządu Głównego
ZZTF RP"[/list][/quote]

Witajcie
Skontaktowałem się ze szkołą w Podkowie Leśnej
i muszę sprostować kilka rzeczy jakie się tutaj pojawiły
1.[i] [color=#FF0000]Zgodnie z przedstawioną ofertą studia licencjackie są prowadzone w trybie
specjalnym, po zaliczeniu czasu nauki w szkole policealnej. Rzeczywisty
czas studiów licencjackich wynosi 1 rok.[/color]-
nie do końca to prawda - szkoła nie oferuje jakieś specjalnej oferty
chyba że specjalna rozumieć jako możliwość dalszej edukacji. Studia są trzyletnie,a nie roczne. Choć istnieje program indywidualny
dla studentów. Ale nie jest on wyjątkiem i każdy może z niego skorzystać, kto spełnia odpowiednie wymagania.
Jeśli chodzi o przedmioty ze szkoły policealnej, nie do-końca można je przepisać, decyduje o tym wykładowca
Z tego co mówili..szkoła może ułożyć program tak aby mógł w części pokryć się ze szkołą policealna
co może pomóc studentowi w zaliczaniu przedmiotu.
2. Placówki umieszczone w wykazie WSTH kształca na róznych kierunkach.[color=#FF0000][/color]
Na WSTH nie ma różnych kierunków. jest tylko teologia adwentystyczna. Maja różne specjalności, ale w obrębie teologii.
[color=#FF0000]
3. Poniżej przedstawiam zakres przedmiotów.[/color]
Te podane przedmioty stanowią propozycję a nie stan faktyczny.
4. Socjoterapii i doradztwa pedagogicznego w farmacji - nie ma takiego kierunku ani specjalności w WSTH, jest tylko teologia adwentystyczna

Zatem podsumowując: możemy dalej się uczyć, podnosząc wykształcenie, ale w naszym zawodzie dalej pozostaniemy technikami farmacji.
Nawet jak będziemy mieli mgr ale nie będzie to równoważyło mgr farmacji.
Moim skromnym zdaniem trzeba się uczyć , człowiek nigdy nie wie czy będzie zawsze pracował w aptece..
tomek111-70
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 Sty 2011 18:53

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez Paweł » 06 Sty 2011 17:35

Niestety niemiałem czasu w okresie świątecznym; na pisanie na forum;
Chciałbym wyjaśnić kilka niejasności-

chcę poinformować, że nie istnieje i nigdy nie istniala możliwość podjęcia studiów farmacetycznych w wsth. nie ma możliwości "zrobienia" tam licencjatu na jakichś lepszych warunkach, np. krótszym okresie studiów. Uczelnia ta prowadzi studia trzyletnie.


Oczywiście ze nie istnieje - studia farmaceutyczne trwają 5 lat kończą się tytułem magistra farmacji są to studia uniwersyteckie i wymagają spełnienia ściśle określonych wymogów na jakie mogą sobie pozwolić tylko uczelnie państwowe!!!!
nikt nigdy nie mówił ze WSTH organizuje studia farmaceutyczne!


W biuletynie przedstawiłem argumenty za potrzeba wprowadzenia licencjatu oraz dokształcania techników.
Przedstawiłem też zarys koncepcji -licencjat dla nowych techników, magisterium dla osób które juz ten tytuł posiadają .
( jak już pisałem)
Oferta WSTH jest ofertą skierowaną dla osób które już mają tytuł technika farmaceutycznego,

Tak, oferta jest prawdziwa. ZZTF RP wraz z IGWPAiA rozpoczął rozmowy w
zakresie dokształcania techników farmaceutycznych. To pierwszy produkt,
który zaoferowała nam uczelnia wyższa.
Zgodnie z przedstawioną ofertą studia licencjackie są prowadzone w trybie
specjalnym, po zaliczeniu czasu nauki w szkole policealnej. Rzeczywisty
czas studiów licencjackich wynosi 1 rok.
Placówki umieszczone w wykazie WSTH kształca na róznych kierunkach. W
zalezności od zainteresowania i potrzeb, ośrodki będą prowadzić edukację
dla techników farmaceutycznych zgodnie z zapotrzebowaniem tzn jesli w danym
regionie utworzy sie grupa odpowiedniej wielkosci, ośrodek rozpocznie
zajecia dydaktyczne na tym terenie.
Koszt 4200 jest górna granicą zgodnie z ustaleniami ze szkołą, ale
bliższych informacji można zasięgnąć pod numerem infolinii :
801-36-36-00 begin_of_the_skype_highlighting              801-36-36-00      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting 801-36-36-00 end_of_the_skype_highlighting.


z powyższego w sposób jasny wynika ze celem oferty 9 prócz oczywiście pozyskania wiedzy ) jest umożliwienie technikom
mającym studium uzyskanie tytułu licencjata.

Szkoła ma profil teologiczny - dzięki temu mimo iż studia licencjackie są trzyletnie, można wykorzystać fakt posiadania dwu lat studium

W połowie grudnia był publikowany list izby aptekarskiej - będący raczej pogróżka niż konkretnym zarzutem.
Zresztą w biuletynie zostałzamieszczony artykuł opisujący specjalne programy edukacyjne.

To tyle w kwestii WSTH - jest to naprawdę bardzo potrzebna oferta która daje mozliwość wyrwania sie z poziomu studium zawodowego, i ew kontynuację nauki.
Ostatnio edytowany przez Paweł, 06 Sty 2011 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez Paweł » 06 Sty 2011 18:16

Natomiast rozmowy w sprawie wsparcia naszych prac dotyczących studiów prowadzimy z uczelnią z Łodzi
( jak pisałem z w Łodzi - nie z WSTH z Podkowy Leśnej pod Warszawą

spotykaliśmy sie tam przed świętami - o czym pisałem - spotykamy się również jutro.
Celem tych spotkań jest nakłonienie/współpraca w celu utworzenia
licencjat dla nowych techników, magisterium dla osób które już ten tytuł posiadają

bo oczywiście tych instytucji jeszcze niema,
i co ważne utworzenie ich będzie bardzo trudne, zważywszy choćby na "alergiczne" zachowanie izby aptekarskiej.
Serdecznie zapraszam, jeżeli ktoś z państwa chciałby szerzej włączyć się w sprawy dokształcania - co prawda spotkanie jest już jutro - jednak gdyby ktoś mógł, jeżeli nie to przecież na tym spotkaniu nasze starania się nie kończą.
Jeżeli ktoś chciałby zająć się ta sprawą szerzej to serdecznie zapraszam - obiecuję "wciągnąć' osobę/y w temat - jeżeli sprawy pójdą tak jak do tej pory to temat się rozsypie z braku wsparcia.
( jeżeli byłoby kilkA OSób chętnie zorganizuję spotkanie.)
Wierzcie państwo sprawa jest b. potrzebna, już w tej chwili naciski są coraz większe, jeżeli nie zrobimy nic - nastąpi degradacja tego zawodu i upadek PA.

A tak na marginesie dziś słyszałem reklamę: szkoła w Bielsku zaprasza na studia inżynierskie i magisterskie dla techników dentystycznych
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez staaaażystka » 09 Sty 2011 14:12

To już chyba lepszu TPL na politechnice radomskiej (wydz. Towaroznastwo)
staaaażystka
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 Sty 2011 14:04

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez mir1 » 09 Sty 2011 15:18

Możesz podać ile to trwa ! 3 lata licencjat /inżynier i 2 mgr ? Ile kosztuje ?
mir1
 
Posty: 88
Rejestracja: 01 Gru 2010 20:10

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez Paweł » 10 Sty 2011 18:21

Możesz podać ile to trwa ! 3 lata licencjat /inżynier i 2 mgr ? Ile kosztuje ?


To przykład dla wskazania ze w innych zawodach medycznych to o czym pisze istnieje od dawna.
moze technik dentystyczny to nie najklepszy przykład........ ale to samo tyczy się wielu innych; naprawdę tech. farm. to jeden z ostatnich zaw. med. z samym studium.
Co do ceny nie wiem.
Paweł
Administrator
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 Wrz 2009 14:55

Re: LICENCJAT na WSTH ?

Postprzez staaaażystka » 10 Sty 2011 20:34

http://pr.radom.pl/art/display_article. ... r.radom.pl
brzmi ciekawe, ciekawe jak wygląda w praktyce?
staaaażystka
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 Sty 2011 14:04

Poprzednia

Wróć do ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW FARMACEUTYCZNYCH RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron