Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Co o tym wszystkim myślicie ?

Tutaj odwiedzający Nas Goście mogą zadawać pytania...

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez ulaaptekarka » 11 Mar 2010 10:37

Skansenem Europy już nie jesteśmy ,ale mentalność większości wykształciuchów wcale się nie zmienia.Z mlekiem matki przekazywana jest ta zawiść .Znam doskonale środowisko aptekarskie.
Znienawidzone wzajemnie.Kiedyś przyjaciele ,teraz wrogowie..........Kasa ich poróżniła nic więcej.
I ten jad przekazują następnemu pokoleniu.Piszą krytycznie o technikach farmacji,zapominając o tym
że 80% personelu apteki stanowią technicy .Często z wyższym wykształceniem ale nie farmaceutycznym.Na czole nie mamy tego napisane..............szkoda.
"Gościu" branżowy czy nie jesteś klonem R.M. ?
ulaaptekarka
 

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez GoŚciu z Branży » 11 Mar 2010 13:06

Wracając do tematu, matura w Polsce nie jest wymagana u technika farmacji- nie piszę że to źle czy dobrze tylko stwierdzam oczywisty fakt.Po drugie proszę pokazać drugą taką dziedzinę gdzie uprawnienia w pracy zawodowej tak niewiele różnią się między technikiem a magistrem danej specjalności.Czy technik weterynarii może samodzielnie leczyć zwierzęta , wypisywać recepty itp., czy technik budownictwa może projektować budynki itp. Zgadza się farmacja apteczna to smakowity tort , z którego każdy by chciał ukroić kawałek ale myślę żeby dostąpić tego zaszczytu pracy w wolnym zawodzie powinny być wymagania takie same dla wszystkich pragnących go wykonywać.Nie może być tak że sprzedaż leków na wsi liczącej 3,5 tyś mieszkańców podlega innemu prawu niż sprzedaż leków w miasteczku liczącym 2 tyś mieszkańców-jest to sprzeczne z elementarną logiką.Moim zdaniem powstanie PA to świadome działanie pewnego lobby , które w zmieniającej się rzeczywistości i postępującej europeizacji naszego kraju coraz trudniej jest obronić...
GoŚciu z Branży
 

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez jolszr » 11 Mar 2010 13:56

Właśnie dlatego,że sprzedaż leków na wsi i w mieście podlega jednemu prawu=Prawu Farmaceutycznemu,gdzie póki co są
zapisane uprawnienia zawodowe wszystkich techników ,mamy prawo żądać przestrzegania i realizacji tego
prawa w praktyce.
Wygląda na to ''GOŚCIU",że mówiąc o pewnym lobby,właśnie do niego świadomie dołączyłeś.
Czy naprawdę sądzisz,że przedrostek mgr przed zawodem sam w sobie świadczy o logicznym myśleniu?????
Niektórym się tak niestety wydaje,ale tylko wydaje
Ostatnio edytowany przez Joozeek, 11 Mar 2010 14:16, edytowano w sumie 1 raz
jolszr
 
Posty: 109
Rejestracja: 09 Paź 2009 12:10

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez beata » 11 Mar 2010 14:18

Ustawa prawa farmaceutycznego jasno mówi że na wsiach można otwierać apteki,natomiast punkt może powstać jeśli w danej miejscowości nie ma apteki(czyli te nasze uprawnienia jasno są naświetlone jeśli to pan porównuje do technika weterynarii my również mamy ograniczony zakres wykonywania swoich czynności i nie zależnie czy w aptece ogólnodostępnej czy to w punkcie aptecznym,mamy ograniczoną listę leków dopuszczona do obrotu w tych placówkach)i absolutnie
nie wchodzimy w kompetencje mag farmacji,ale nie może być tak że po 23 latach pracy w zawodzie technika nagle staje się bezwartościowym pracownikiem.
Wracając do aptek na obszarach wiejskich ,jakoś na moim terenie nikt z mgr farmacji nie kwapił się otwierać apteki od 20lat,wszystko pcha się do miasta.....wiadomo z jakiego powodu.....a że teraz nie wytrzymują konkurencji to należy bić słabszego.. :twisted:
beata
 
Posty: 490
Rejestracja: 28 Wrz 2009 20:26

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez GoŚciu z Branży » 11 Mar 2010 14:31

GoŚciu z Branży napisał(a):Wracając do tematu, matura w Polsce nie jest wymagana u technika farmacji- nie piszę że to źle czy dobrze tylko stwierdzam oczywisty fakt.Po drugie proszę pokazać drugą taką dziedzinę gdzie uprawnienia w pracy zawodowej tak niewiele różnią się między technikiem a magistrem danej specjalności.Czy technik weterynarii może samodzielnie leczyć zwierzęta , wypisywać recepty itp., czy technik budownictwa może projektować budynki itp. Zgadza się farmacja apteczna to smakowity tort , z którego każdy by chciał ukroić kawałek ale myślę żeby dostąpić tego zaszczytu pracy w wolnym zawodzie powinny być wymagania takie same dla wszystkich pragnących go wykonywać.Nie może być tak że sprzedaż leków na wsi liczącej 3,5 tyś mieszkańców podlega innemu prawu niż sprzedaż leków w miasteczku liczącym 2 tyś mieszkańców-jest to sprzeczne z elementarną logiką.Moim zdaniem powstanie PA to świadome działanie pewnego lobby , które w zmieniającej się rzeczywistości i postępującej europeizacji naszego kraju coraz trudniej jest obronić...

:lol: :lol: :lol:
Gościu z Branży....
Tak się akurat składa ,ze b.dobrze znam środowisko ''budowlańców '' i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić ,że technik budowlany może projektować budynki;
co więcej - uprawnienia w pracy zawodowej-jak to określiłeś zależą przede wszystkim od chęci samokształcenia.
Znam kilku techników ,którzy posiadają szersze uprawnienia zawodowe od inż.budowlanych(np.uprawnienia architektoniczne)
ale w tym zawodzie akurat jest jakoś normalnie.
Młody inżynier nie posiada żadnych uprawnień ,dopiero po udokumentowaniu stażu i zdaniu kolejnych egzaminów państwowych otrzymuje uprawnienia( którymi to
zazwyczaj szczyci się na pieczątce )
inny egzamin na uprawienia kierownika budowy
inny do projektowania itp.
Zamiast atakować techników -Goście z Branży powinni się raczej zająć sprzątaniem własnego podwórka..
Jak to możliwe, że aby zostać kierownikiem apteki wystarczy tylko 5 letni staż -żadnych egzaminów.
Lekarze maja LEP ,a u was nic.
To wy sami nie dbacie o prestiż waszego zawodu,nie dbacie o to by przynajmniej kierownik apteki był godnym jego reprezentantem.
Pracuję w zawodzie już parę lat i powiem że niestety- wielokrotnie czułam się zażenowana poziomem wiedzy kierowników..
Nikła wiedza farmaceutyczna,żadna znajomość podstawowych zagadnień Prawa Farmaceutycznego.
( kiedyś pani kierownik zrobiła mi awanturę -jak mogłam przyjąć Rp. na 100 szt pasków bez dawkowania!!!-przecież jej zdaniem przekroczyło to 3 mies. kurację-a poziom cukru mierzy się raz dziennie.Gdy pokazałam odpowiedni zapis z rozporządzeniu..pani obraziła się na mnie -jak to tak można zwracać uwagę starszej i lepiej wykształconej osobie...tego typu przykładów mogła bym wypisać na pół strony ,ale nie o to chodzi w tym poście.Min. teraz dlatego właśnie pracuję u siebie ,by już dłużej nie musieć
udawać głupszej jak jestem.)
Jak wyglądają wasze szkolenia...każdy dobrze wie....
Także zajmijcie się lepiej własnymi problemami...
Jak już wyjmiecie wszystkie belki z waszych oczu ,będziecie mieli prawo wyjąć zdżbło z naszego...
Ps. tak to prawda-studium farmaceutyczne jest policealne-ale pracując wiele lat w zawodzie jeszcze nie spotkałam technika bez matury,
wiec ten argument... radzę zakopać głęboko pod ziemią.
GoŚciu z Branży
 

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez Aleksandra » 11 Mar 2010 14:33

Coś się tu po...pitoliło.
wpis powyżej należy do mnie :?
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez Grażyna2 » 11 Mar 2010 14:48

Drogi Gościu z Branży,proponuję zamianę. Otwórz aptekę na wsi ,która liczy sobie 3,5 tys. mieszkańców,
a ja wezmę miasto i te marne 2 tys.Przy mądrym i SPRAWIEDLIWYM wykazie poradzę sobie.
:roll: :roll: :roll:
Grażyna2
 
Posty: 40
Rejestracja: 24 Paź 2009 18:50

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez nataliaileszek » 11 Mar 2010 16:11

Leszek-mąż Natalii.
Matko i córko! Coś wspaniałego ta polska branżowa i obywatelska K S E N O F O B I A :shock: Nasze kochane polskie "piekiełko". Ludzie, czy wśród nowej iteligencji nie ma ludzi bez kompleksów?! Do jasnej "Anielki", czy studiowanie jest tylko dla leczenia poczucia niższości?! Wszyscy , którzy są przedstawicielami (zwłaszcza mgr farm.) wyższego personelu wzięli się z dołów społecznych, lub z blokowiska??? Wykształcone "dresy?" :? Bardzo chcę przeczytać post od choćby jednego, normalnego(choć wykształconego)farmaceuty (np.). :D
Tacy, jak sądzę nie pozwalają sobie na tego typu wyskoki wobec innych ludzi, bo mają wysoką kulturę osobistą i poszanowanie dla wszystkich. :|
nataliaileszek
 
Posty: 250
Rejestracja: 09 Paź 2009 10:42

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez MALWINA » 12 Mar 2010 08:52

"Gościu z branży".Mam pytanie-Dlaczego nie otwierasz apteki na wsi? Ja przyszłam do pracy do tzw.zapadłej dziury.Gmina liczy 2500 mieszkańców z czego połowa zaopatruje się w leki w mieście,bo tam są specjaliści.W mojej miejscowości po śmierci aptekarza przez 2 lata nikt nie chciał otworzyć apteki.Przez rok prowadziłam aptekę ,póżniej ograniczono ją do punktu.Sama pracuję,nie zatrudniam nikogo ,bo mnie nie stać-robiąc dosłownie wszystko.Jakoś nie miałam żadnych błędów w pracy a kontrole nie wykazywały nieprawidłowości.Jest nagonka na punkty apt. Najlepiej zniszczyć słabszego.Ciekawe co by było gdyby technicy w aptekach odeszli od pierwszego stołu.Zajmij się drogi "gościu z branży" problemem aptek,a jest tam duże pole do popisu..........Apteki rodzinne zaczęły upadać.Zastanów się dlaczego.
MALWINA
 

Re: Co o tym wszystkim myślicie ?

Postprzez 19751124 » 12 Mar 2010 12:32

DLACZEGO TAK BARDZO MINISTERSTWO ZDROWIA I PRZEWIELEBNY KUCHAREWICZ BOJĄ SIĘ WPUŚCIĆ TECHNIKÓW NA STUDIA ?

WYDZIAŁY FARMACEUTYCZNE W DZISIEJSZEJ FORMIE SĄ TYLKO DLA BOGATYCH NIEPRACUJĄCYCH DZIECI LEKARZY I APTEKARZY.
19751124
 
Posty: 32
Rejestracja: 27 Paź 2009 11:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum dla Gości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron