Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

byc albo nie byc?! O to jest pytanie?!

Tutaj piszemy o wszystkim ,poruszamy rózne tematy nie koniecznie związane z Forum - na tym forum "gość" również może napisać posta

byc albo nie byc?! O to jest pytanie?!

Postprzez JULKA2014 » 30 Lip 2014 21:00

Witam Wszystkich bardzo serdecznie jestem nowym uzytkownikiem forum i szukam informacji na temat stazystow i ich traktowania. Jakis czas temu skonczylam studium 2 letnie dostalam sie na staz do jednej z aptek przez PUP na 9 msc przez pierwsze 6 msc zapoznawalma sie z apteka tj. sprzatanie metkowanie towaru rozkladanie lekow wprowadzanie towaru receptura apteczna potem 3 msc uczylam sie ekspediowac przy mgr badz przy techniku tj. dostawalam recepty szykowalam im leki a oni wydawali potem to ja ekspediowalam OTC i leki na rp szykowalam sobie nosilam mgr badz technikowi i sprawdzal. Staz zakonczyl sie. Niestety etat sie zwolnil ale na mgr i ha musialam odejsc dostalam sie do innej apteki gdzie przeszlam blisko miesieczne szkolenie z KAMSOFTA i calkiem niezle sobie radze potrafie wprowadzac faktury korekty robic rozne analizy przyporzadkowywac blozy zakladac klasy robic rejestry przesuniecia MM ect w tej aptece pracowalam na hasle mgr wydawalam leki na RP i OTC i jak czegos nie umialam badz nie wiedzialam pytalam mgr odnosnie lekow na RP dostalam propozycje pracy u siebie w miescie i po 3 msc przeszlam do apteki ktora jakis czas temu sie otworzyla. Ba spotkaniu z wlascicielka mowilam ze jestem na stazu ze pracowalam jw. ona sie zgodzila i wyszedl problem technik z 15 letnim doswiadczeniem w pracy nie chce byc ze mna na zmianie bo nie bedzie ponosil odpowiedzialnosci za mnie i powiedzial mi
rowniez ze nie lubi jak sie ktos pyta o cos GO ze jak sie wydaje rp to jest sie swiadomym.tego.co sie wydaje a nie przylatuje sie i pyta z kazdym lekiem. MGR tez mowi ze takie ekspediowanie jakie ja mialam.to nie ze nie hestem samodzie ekspediowanie
JULKA2014
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Lip 2014 19:30

Re: byc albo nie byc?! O to jest pytanie?!

Postprzez JULKA2014 » 30 Lip 2014 21:06

i powiedzialy ze nie veda pracowac za dwie osoby.

Prosze wypowiedzcie sie na ten temat?!
Nie wiem.co robic zalamalam sie. Nie raz bylo tak ze wydawalam nie pytajac sie nic a nie raz bylo tak ze bylam co 2 rp u mgr czy dobrze odczytalam czy dobrze naszykowalam. A obe ze to nie samodzielna praca. Jaka wg. Was jest samodzielna bo ja myslalam.do tej pory ze samodzielnie pracuje a one mowia ze nie. I tekst ze nie znam lekow wszystkich mbie poprostu pograzyl totalnie .Rece opadaja mi i jestem zalamana cala sytuacja boje sie kazdego kto wchodzi do apteki czy bede umiala.odczytac rp i czy bede umiala wydac. Myslicie ze jako stazysta nie umiem nic tak jak.one?!

Pozdrawiam i czekam.na jakies odpowiedzi co robic w takiej sytuacji?!
JULKA2014
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Lip 2014 19:30

Re: byc albo nie byc?! O to jest pytanie?!

Postprzez Frania » 31 Lip 2014 16:20

Wszystkie Twoje Rp. musi sprawdzić mgr odpowiedzialny za Twój staż.I jak znajdzie żle wydany lek to na pewno Ci to szybko
zasygnalizuje bo taka jego rola.Leki wydawaj spokojnie bez pośpiechu masz czas.Każdy z nas przeszedł przez etap takiej
niepewności . Połowa stażu to jest czas na kroki do samodzielności może za bardzo nauczyłaś się pytać aby mieć pewność.
Jak tak chodzisz i pytasz ,to uważają że nie jesteś zdecydowana,albo mają dosyć tych zapytań.
Jak nie znasz leku to wpisz go w komputer ,sprawdz ALT F9 baza lub F10 ,SHIFT F4 Pharmindex i wszystko znajdziesz.
Głowa do góry dasz radę, więcej wiary w siebie.
Pozdrawiam
Frania
 
Posty: 93
Rejestracja: 05 Lis 2009 10:13

Re: byc albo nie byc?! O to jest pytanie?!

Postprzez JULKA2014 » 31 Lip 2014 20:33

Ja pytalam wtedy kiedy naprawde nie moge rozczytac czegos albo kiedy jest cos dla malenkiego dziecka. One tak sie zachowuja jakby rozumy po zjadaly porownuja swoje 20 letnie doswiadczenia do mojego 1 roku stazu i te ich teksty... masakra. Korzystam z farmideksu albo z synonimow zeby zobaczyc na co jest dany lek itp. Ale dzieki za podpowiedz.

Moze ktos napisac jak jest z odpowiednikami ?! Limit jak jest taki sam.badz wyzszy nie mozemy Go wydac. Musi byc mniejszy np o 1 gr np tak?!I zeby wydac odpowiednik to F10 synonimy i szukam taka sama ilosc tabletek i taka sama dawka a jak go zaznaczyc na recepcie?!ze to odpowiednik?!Opisze ktos mi krotka instrukcje?!
Bede wdzieczna!!!
JULKA2014
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Lip 2014 19:30

Re: byc albo nie byc?! O to jest pytanie?!

Postprzez Iwona M » 01 Sie 2014 10:15

O ile masz program Kamsoftu to wygląda to najprościej tak:
Załóżmy że na recepcie jest przepisany Tertensif SR, wybierasz B, następnie wczytujesz kod Tertensif SR, nazwa wyświetlona jest na granatowym tle, dalej F10(synonimy), teraz uruchamiamy filtr F7 i pojawia się w kolumnie Odpowiedniki- klikamy, teraz masz wszystkie odpowiedniki które możesz wydać, wybierasz np. Symapamid SR -tło jest zielone i wtedy F9-zamiana, potwierdzasz, że TAK, ewentualnie może wtedy pojawić się podpowiedź o jeszcze tańszym zamienniku.
Iwona M
 
Posty: 175
Rejestracja: 10 Paź 2009 08:42


Wróć do Hydepark

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron