Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Punkty apteczne w 2013 roku

Wyślij odpowiedź


To pytanie identyfikuje i blokuje działania spambotów.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode wyłączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Punkty apteczne w 2013 roku

kmkxcno

Post przez DavidStita » 31 Mar 2018 22:40

[url=http://www.toshkentsoliq.uz/term/achieve.php?eu=1166-Tadalafil-Uk-Nhs-Anavar-Oxandrolone-Tablets-Trenbolone-Enanthate-For-Sale-Uk.html]Tadalafil Uk Nhs[/url]
Snoring may take a toll on the wellness because it disrupts your regular sleep at night habits so that you will by no means get every one of the relaxation you require. Whilst you are looking for a get rid of to the snoring loudly dilemma, make sure to get adequate rest, even napping occasionally. This will aid to keep your energy level up, and fatigue to a minimum.
[url=http://www.3dhealth.net/keoq/simple.php?sh=840-Oxandrolone-For-Sale-Powder-Methenolone-Oral-Tadalafil-Supplier]Oxandrolone For Sale Powder[/url]
Deal with tension in your lifetime for greater skin area. Tension, the two mental and physical, could cause skin problems for example acne. Consider using some time from the busy schedule to relax. You can attempt pursuits like meditation, and workouts like yoga exercises. Also require time over to do things that you like to maintain stress levels lower.
[url=http://ndlm.nasscomfoundation.org/wp-content/uploads/simple.php?th=1119-Steroid-Suppliers-Uk-Anavar-Oxandrolone-Tablets-Trenbolone-Enanthate-For-Sale-Uk.html]Steroid Suppliers Uk[/url]
In order to be an effective parent, you must not observe every issue that your particular youngster does. This may smother them and merely drive them additional out. When you let them have some independence, they may subsequently put a lot more reality into the way they are feeling and the way they are living their existence. Using this method, the youngsters are more unlikely to rebel.
[url=http://www.atlantiquegites.com/libraries/search.php?id=Trenbolone-Steroids-For-Sale-China-Steroid-Powder-Methenolone-New-Zealand-1639.html]Trenbolone Steroids For Sale[/url]

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez gosia 333 » 04 Gru 2013 19:22

P.Pawle jestes wielki! Dzięki, szczególnie dzisiaj mi to było potrzebne.

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez Paweł » 20 Lis 2013 11:11

jak państwo i ministerstwo zdrowia nie zmieni polityki wzg cen na leki 100% na recepy to niedługo pozostana same sieciówki a małe apteki i punkty pozamykaja sie same . czy myslicie podobnie czy tylko ja mam handre i doła
Państwo nie zmieni polityki w kwestii leków na 100%; cała ta farsa ze sztywnymi cenami miała na celu jedynie zmniejszenie budżetu na refundację i jedynie w ten sposób należy odczytywać wszystkie posunięcia władzy.

Żeby dokładnie opisać naszą sytuację, to jesteśmy atakowani z dwu stron z jednej presja ekonomiczna z drugiej presja Izby na likwidację lub przynajmniej ograniczenie punktów aptecznych.


W kwestii walki ekonomicznej należy spojrzeć na całość z nieco innej perspektywy niż w postach poniżej.
Widzimy walkę cenową;
kupuje np vicebrol forte*90 po 44 zł a w pobliskiej aptece sprzedaż po 24,0

i na tej podstawie kształtujemy swoje wyobrażenia o rynku.
Prawda wygląda tymczasem zupełnie inaczej....

Różnice cen dla poszczególnych podmiotów są uważane za przyczynę całego zła; bo faktycznie jak widzimy niektóre hity
w sieciówkach to różnice są potężne.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to tam jest problem; też mi się tak wydawało do pewnego czasu.
W chwili obecnej bierzemy towar w dużej mierze przez grupy zakupowe powiązane z sieciówkami ,
Vicebrol jest przecież często rabatowany, więc nie jest problemem kupić go w niskiej cenie
Zakupami zajmuje sie co prawda żona ale wiem że np. kupiła wczoraj biotropil 1200*60 z grupy zakupowej po 16 zł który na sztukę wychodzi po 30 zl byla z tego oczywiście cala afera bo chciała tamten droższy oddać.

Wracając do tematu, wydaje mi się, że zdecydowana większość leków możemy mieć w cenie sieciówek, oczywiście nie wszystkie ale większość.
Nie tutaj jednak jest pies pogrzebany;
- Jednak to jest druga część tematu.

Wydaje nam się, że sieciówki biją nas tym że maja tańszy towar - taka oczywista oczywistość - niestety nie jest to prawda.
Cały sekret polega na czymś zupełnie innym; pewnie że jest do tego potrzebny tańszy towar jednak nie jest to prosty mechanizm: tani towar - dużo pacjentów.
Potrzebne jest jeszcze coś, coś co powoduje że to tam idą pacjenci.
Nawet jeżeli będziemy mieli wszystko w cenach sieciówek, nie ma gwarancji że przyjdą do nas pacjenci

Jeżeli przejrzymy średnie ceny sieciówek, (możemy na przykład podpytać kogoś kto tam pracuje) to okaże się że średnia ceny niekoniecznie jest dużo niższa niż u nas, oczywiście o ile mamy towar z grupy zakupowej i staramy się jechać na niskich marżach.
W tych aptekach naprawdę nie na wszystkich lekach są niskie ceny, na niektórych są tak kosmiczne marże że średnia z wszystkich leków czasami naprawdę jest wyższa niż w przeciętnej aptece.
To mniej więcej tak jakbyśmy kupowali w hipermarkecie - towar z gazetki jest w supercenach, ale na pierdółkach marża po 300%. Nikt nie dokłada do tych interesów a wręcz przeciwnie, ciągnie potężne zyski.

Większości z nas wydaje się że umiemy handlować, jednak dopiero w kontakcie z fachowcami zaczynamy zdawać sobie sprawę ze jest inaczej.

Sieciówki tak naprawdę jadą na marketingu, towar w dobrej cenie to przede wszystkim narzędzie do podnoszenia obrotów,
narzędzie które ma spełnić określone funkcje. Zachęcać pacjentów którzy są przez nie przejmowani.

Dlaczego o tym piszę...
Kiedyś, rok temu , próbowaliśmy uruchomić takie szkolenie marketingowe dla naszych członków,
wtedy nic z tego nie wyszło z powodu dziwnego wycofania się firmy Abbot.
Niedawno podjąłem próbę stworzenia czegoś w rodzaju zjazdu-szkolenia.
Po ostatniej awanturze na forum sprawa jednak upadła, wydaje się że niema to wszystko sensu.

To co się ostatnio działo doprowadziło do zupełnego marazmu; musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego co się wokół nas dzieje, że wokół trwa walka i obecny stan jest ostatnia rzeczą która jest nam potrzebna.

Izba jest po to by chronić interesy w konfrontacji z IA ale i po to by pomagać rozwijać się naszym członkom.
Takim rozwojem powinno być właśnie umożliwienie naszym członkom korzystania z cen oraz marketingu sieciówek.

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez gosia333 » 18 Lis 2013 12:27

jak panstwo i ministerstwo zdrowia nie zmieni polityki wzg cen na leki 100% na recepy to niedługo pozostana same sieciówki a małe apteki i punkty pozamykaja sie same . czy myslicie podobnie czy tylko ja mam handre i doła

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez ewa7 » 08 Lip 2013 18:55

Mam podobnie, np.Toramide 21zł a w innej aptece 9zł.

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez gosia333 » 06 Lip 2013 15:04

kochani, padam z nerwów kupuje np vicebrol forte po 44 zł a w pobliskiej aptece sprzedaz po 24,0 i mnóstwo innych cyrków juz nie mam siły ostatnio jak sprzedałam memotropil po 32,0 to kobieta powidziała ze sie pomyliłam o 10 zł jak sobie radzicie z taka patologia , ile kosztuje zatem wyprodukowanie tych leków , czy grupa zakupowa pomaga w tych dysptoporcjach?

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez elunia » 12 Sty 2013 13:36

Jestem z lubuskiego i miałam kontrolę z Nadzoru Farm. w listopadzie , były aż dwie osoby pani inspektor kontrolująca i jej zwierzchnik. Na koniec usłyszałam opinię nie wiem czy szczerą , mam nadzieję , że tak . Opinia brzmiała - widzimy , że punkty apteczne są potrzebne na terenach wiejskich . Największym nieszczęściem PA jest to , że prezesem NIA jest Kuchrewicz i to że został wybrany na drugą kadencję . Chyba ma jakąś fobię na punkcie PA

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez elunia » 12 Sty 2013 13:36

Jestem z lubuskiego i miałam kontrolę z Nadzoru Farm. w listopadzie , były aż dwie osoby pani inspektor kontrolująca i jej zwierzchnik. Na koniec usłyszałam opinię nie wiem czy szczerą , mam nadzieję , że tak . Opinia brzmiała - widzimy , że punkty apteczne są potrzebne na terenach wiejskich . Największym nieszczęściem PA jest to , że prezesem NIA jest Kuchrewicz i to że został wybrany na drugą kadencję . Chyba ma jakąś fobię na punkcie PA

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez aspirynka34a » 11 Sty 2013 14:49

pani Renato ja też jestem z zachodniopomorskiego proszę się do mnie odezwać mój tel. 605111002 czekam

Re: Punkty apteczne w 2013 roku

Post przez punktaptecznylesno » 11 Sty 2013 13:46

umnie pomorskie panie na kontroli z nfz mowily bysmy walczyli o szersza liste .,ze nam kibicuja,chyba akurat im nie zalezy czy za zafiron refundacje daja aptece czy punktom

Góra

cron